Hlavní navigace

Dropbox zpřístupnil dodatečnou verifikaci pro větší bezpečnost účtu

Daniel Dočekal

 www.dropbox.com/try_twofactor umožní pro váš účet na Dropbox aktivovat dodatečnou verifikaci přihlašování – povolení najdete ve spodní části stránky ukazující zařízení a prohlížeče, které jsou (byly) aktivní s vašim účtem. Ověření se bude týkat přihlášení k účtu, stejně tak jako instalace klienta na novém počítači (tam proběhne jenom jednorázově, při instalaci) – technicky je možné buď využít posílání SMS na mobilní telefon nebo využit některé z dostupných aplikací na mobilních telefonech …

Doba čtení: 1 minuta

 www.dropbox.com/try_twofactor umožní pro váš účet na Dropbox aktivovat dodatečnou verifikaci přihlašování – povolení najdete ve spodní části stránky ukazující zařízení a prohlížeče, které jsou (byly) aktivní s vašim účtem.

Ověření se bude týkat přihlášení k účtu, stejně tak jako instalace klienta na novém počítači (tam proběhne jenom jednorázově, při instalaci) – technicky je možné buď využít posílání SMS na mobilní telefon nebo využit některé z dostupných aplikací na mobilních telefonech (Google Authenticator pro Android/iPhone/BlackBerry, Amazon AWS MFA pro Android a Authenticator pro WP7). Pro případ ztráty přístupu k mobilnímu telefonu je vytvořen kód , který vám umožní získat přístup k účtu (ten je vhodné si někde bezpečně uchovat).

Pokud si dodatečnou verifikaci aktivujete, nezapomeňte aktualizovat případné klientské software. Pro mobilní zařízení je vhodné všechna zařízení odpojit a poté je připojit znovu. 

Našli jste v článku chybu?