Hlavní navigace

Druhý kanál Markízy by měl začít koncem léta, v přípravě i další

20. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
20. 5. 2009

Podle informací slovenského deníku SME by se měl druhý kanál televize Markíza objevit na slovenském trhu již v srpnu. Sama Markíza má přitom výročí svého startu 31. srpna. Nový kanál nazvaný TV Doma bude vycházet z rumunského vzoru TV Acasa, a měl by kromě vlastní produkce a akvizicí úzce spolupracovat i s Novou, a nabídnout například původní nebo lokalizovanou verzi seriálu Ulice. Zmiňuje se o tom SME.

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU:
Markíza zřejmě spustí kanál pro ženy ještě letos
Markíza požádala o licenci pro svůj druhý program. Názvů má několik
Druhý program Markízy se zaměří na ženy. Názvů má několik
Markíza by mohla mít víc než jeden další tematický kanál
TV Doma, dvojka Markízy, získala digitální licenci

Cloud23

Rumunská TV Acasa točí i vlastní telenovelu, podobné plány má CME i s její slovenskou sestrou. Markíza má připraveny dvě varianty programu – v prvním případě Zprávy pro ženy, ženský magazín, romantické filmy, a v druhém případě i slot pro nekonečný seriál TV Nova Ulice a víkendový čas vyčleněný pro zábavu z Novy. Mimochodem, původní zábavné pořady TV Nova ve svých začátcích nabízela i slovenská televize Joj, tehdejší sestra Novy, diváci je ale nepřijaly. Mnohem populárnější byl program Novy ve své původní podobě než ho kabelové společnosti v roce 2002 povinně vyřadily ze svých nabídek.

Deník SME připomíná, že Markíza kromě TV Doma plánuje i další kanály. Příští rok by měl odstartovat nový program na způsob Nova Cinema a možné je i spuštění lokalizované mutace Novy sport zřejmě pod identitou Markízy.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).