Hlavní navigace

Druhý program Markízy, televize Doma, už může na Slovensku vysílat pozemně

25. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
25. 6. 2010

AKTUALIZOVÁNO Počet pozemně šířených digitálních televizí na Slovensku se brzy rozroste na sedm. Z vysílače Námestovo – Magurka tímto způsobem začne vysílat už i druhý program televize Markíza, stanice Doma zaměřená na ženy. Doma je společně s Markízou a konkurenčními televizemi Joj a Joj Plus součástí druhého multiplexu, který bude zatím dostupný pouze vysílače Magurka u Námestova. Na svém webu o tom informoval operátor tohoto multiplexu, společnost Towercom.

K TÉMATU: Slovenský rozhlas nechce být v televizním veřejnoprávním multiplexu

Slovenský multiplex 2 z Magurky brzy naladí diváci v okolí Námestova na kanále 59 ve vertikální polarizaci. Ze stejného vysílače vysílá také přechodný multiplex 1 s televizemi Markíza, Joj, Jednotka, Dvojka a dočasně i Trojkou (na kanále 68, opět s vertikální polarizací), který je momentálně dostupný 93 procentům populace prostřednictvím 18 vysílačů.

ČTĚTE TAKÉ: Přijímáme zemskou digitální televizi od sousedů: Slovensko

Marketing Meeting balicek

Třetí, veřejnoprávní multiplex, který obsahuje tři programy veřejnoprávní Slovenské televize, zatím vysílá z jediného vysílače Dievčenská skala u Rožňavy na kanále 54 s vertikální polarizací. Uvedené digitální multiplexy budou dostupné i divákům z ostatních regionů Slovenska hned, jak budou uvolněny příslušné frekvence pro digitální vysílání (po ukončení analogového vysílání), vysvětluje na svých internetových stránkách společnost Towercom.

Vypínání analogových kmitočtů brání komerční televize, které napadly odebírání frekvencí pro analogové vysílání u soudu a podařilo se jim uspět.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).