Hlavní navigace

Druidly získalo počáteční investici 110 tisíc dolarů

8. 8. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Český startup Druidly, který chce tvůrcům obsahu nabídnout platformu pro automatizovanou distribuci obsahu na mobilní zařízení, získal počáteční investici 110 tisíc dolarů. Finance použije na posílení infrastruktury a rozšíření vývojářského týmu.

Startup Druidly, který vyvíjí platformu pro automatizovanou distribuci obsahu na mobilní zařízení, získal od zakladatele diskusního serveru MaMedia Milana Votavy, investici ve výši 110 tisíc dolarů.

Finance použijeme v první řadě k posílení infrastruktury, uvedl David Šmehlík,
spoluzakladatel společnosti. Druidly chce zároveň část peněz použít na rozšíření vývojářského týmu tak, aby mohl začít vyvíjet platformu i pro operační systémy iOS a Android. V současné době firma pracuje na vývoji pouze pro platformu Windows 8.

Sneak peek
Autor: Druidly

Sneak peek

Systém je prozatím neveřejný a probíhá jeho testování. Druidly by mělo být oficiálně spuštěno na konci léta. Jeho zakladatelé chtějí vydavatelům cenově dostupné řešení, které umožní šíření obsahu na mobilní zařízení a PC bez nutnosti investovat do vývoje vlastních aplikací a distribučních sítí.

MM socky3

Zákazník pouze zadá základní parametry, jako jsou zdroj dat a vzhled aplikace. Druidly na základě těchto údajů vytvoří profesionální mobilní aplikaci, kterou může vydavatel nabídnout svým čtenářům. Druidly zároveň zajistí umístění této aplikace na obchodů s aplikacemi. 

Zdroj: tisková zpráva

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.