Hlavní navigace

Duhan nepřímo kritizoval ředitelku zpravodajských stanic ČRo Hikelovou

9. 8. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
9. 8. 2011

Peter Duhan, který dokázal obhájit pozici generálního ředitele a povýšil tak z pozice prozatímního šéfa Českého rozhlasu na plný mandát, v rozhovoru pro časopis Týden přiznal, že období, kdy v ČRo působil na nejvyšší pozici, byť ne s plným mandátem, znamenalo těžké období zejména ve vztahu mezi ním a současnou šéfkou zpravodajských stanic Hanou Hikelovou.

K TÉMATU: Hana Hikelová se chce vzdát pozice šéfky zpravodajských stanic ČRo

Rok a půl trvající prozatímní období v ČRo bylo nesmírně složité a citlivé. Zejména ve vztazích mezi paní ředitelkou a mnou, přiznal v rozhovoru Duhan. Ten má například diametrálně odlišný názor na hudbu na Českém rozhlase 1 – Radiožurnálu. Je přesvědčena, že současný model je správný, uvedl generální ředitel veřejnoprávního média. Sázet jen na mainstreamový proud, který nikoho neruší, je trošku zavádějící, přiblížil Duhna.

KL22 hlasovani

ČTĚTE TAKÉ: Staronový ředitel Českého rozhlasu chystá radikální změny. Začne už dnes

Nebylo by překvapením, kdyby Hana Hikelová chtěla z Českého rozhlasu odejít. Duhan totiž okamžitě po úspěšném zakončení kandidatury na šéfa veřejnoprávního rozhlasu řekl serveru Česká média, že Hikelová dala svou pozici k dispozici. Duhan uvedl, že by si dokázal současnou šéfku zpravodajských stanic představit jako jednoho z lidí v top managementu ČRo. Jsem toho názoru, že by si silný generální ředitel měl sám určit, s kým chce spolupracovat, prezentovala opačný názor Hikelová.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.