Časté střídání manažerů na důležitých pozicích škodilo Českému rozhlasu navenek. To je mimo jiné jedna z výtek, kterou směřují k radě veřejnoprávního média rozhlasové odbory za účelem kritiky dosavadního generálního ředitele Petera Duhana. Odboráři to uvedli v dopise, který zaslali kontrolnímu orgánu Českého rozhlasu ve čtvrtek a novinářům jeho znění zaslali právě dnes. Duhan oficiálně odstoupil kvůli možnému porušení zákona o veřejnoprávním médiu proto, že v instituci zaměstnával svého syna.
SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Peter Duhan rezignoval, Rada ČRo jeho odstoupení přijala
Po rezignaci generálního ředitele ČRo Petera Duhana se vyrojila celá řada dohadů a spekulací o příčinách a souvislostech tohoto jeho kroku. Většina pochází od externích autorů, novinářů či od lidí, kteří dnes už s rozhlasem bezprostředně spojeni nejsou. Až dosud chybí hlas těch, kteří dění v rozhlase aktuálně prožívají,
vysvětluje svůj postoj Jiří Hubička, předseda Rozhlasové odborové základní organizace a Odborového svazu Média. Ten serveru DigiZone.cz vysvětlil, že novinářům poskytl dopis až ve chvíli, kdy se s ním seznámili všichni radní.
ČTĚTE TAKÉ: Poslanci se v listopadu sejdou kvůli kauze šéfa Českého rozhlasu Petera Duhana
Do vysokých řídících funkcí začal podle rozhlasových odborářů Peter Duhan dosazovat téměř výlučně lidi, kteří nikdy předtím neměli s rozhlasem nic společného. Do veřejnoprávního rozhlasu tak podle nich přicházeli manažeři univerzálního typu, kteří v minulosti řídili například personální politiku v pojišťovně či se starali (s pochybnými výsledky) o ekonomiku v České poště. Po roce pak tito zaměstnanci top managementu odcházeli opět do naprosto odlišných sfér. Do nižších pozic se pak podle Hubičky dostali lidé, kteří do Českého rozhlasu nastoupili bez jakýchkoliv zkušeností v této sféře.
Otevřený Dopis Radě Českého Rozhlasu – 15.Října 2015 by Lukáš Lucky Polák