Hlavní navigace

Zdeněk Duspiva kritizuje výběr hostů i vyznění Otázek Václava Moravce

8. 7. 2007
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Autor: 322915
8. 7. 2007

Složení hostů části nedělních Otázek Václava Moravce, která se zabývala digitalizací televizního vysílání, ale i vyznění této části diskuse, kritizuje národní koordinátor digitalizace Zdeněk Duspiva. Nelíbí se mu zejména fakt, že se pořadu, v němž se rozebírala připravovaná digitální novela zákona o rozhlasovém a televizním vysílání, nemohl zúčastnit žádný z jejích předkladatelů.

VIDEO: Otázky Václava Moravce o digitalizaci (1. část, 2. část)

Ještě s předstihem jsem se u tvůrců pořadu dotazoval na absenci podle mého názoru pro diskuzi klíčových zástupců z řad předkladatelů zákona, ale bez odpovědi. Pořad tak možná i díky absenci klíčových informací spolu s některými nepřesnostmi mohl kromě přednesených názorů vyvolat možná ještě více nejasností a otázek než odpovědí, řekl Duspiva serveru Česká média.

V diskusi vystoupil ministr a předseda Legislativní rady vlády Cyril Svoboda (KDU-ČSL), generální ředitel televize Nova Petr Dvořák, předseda Asociace digitálních televizí a generální ředitel hudebního kanálu Óčko Jiří Balvín a vedoucí projektu digitalizace České televize Pavel Hanuš. Chyběl například spoluautor novely a hlavní vyjednavač za ministerstvo vnitra, náměstek pro informatiku Zdeněk Zajíček, což přímo v pořadu zmínil Jiří Balvín.

KL24

V pořadu zaznělo možná až příliš mnoho neúplných nebo zavádějících informací bez jakékoliv korektury. Současně je ale třeba ocenit fakt, že se téma digitalizace dostalo alespoň na několik minut i do vysílání přímo na ČT 1, říká Duspiva. Digitalizaci se věnovaly Otázky poslední čtvrthodinu na kanálech ČT 1 i ČT 24 a dalších 45 minut na zpravodajském kanálu ČT 24. Podle Duspivy v diskusi chyběly zmínky o Koalici pro digitální televizi nebo státní informační kampani.

Nevím, proč byla pominuta kampaň Ministerstva informatiky nebo ČT v domažlickém regionu a výrazná byla i absence aktuální informace o podobě návrhu zákona se zásadními změnami a s výraznými liberalizačními prvky. V každém případě je ale velmi dobře, že se o digitalizaci hovoří stále více i veřejně, řekl Českým médiím předseda Národní koordinační skupiny pro zavádění zemského digitálního vysílání Zdeněk Duspiva.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).