Hlavní navigace

Dva opravné balíčky pro Windows Vista se prý již testují

30. 7. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft prý připravuje dva balíčky záplat, oprav a aktualizací pro Windows Vista, která na český trh vstoupila teprve letos v březnu. Podle dostupných, ale zatím nepotvrzených informací Microsoft již dal k testování dva balíčky. První nese jméno Vista Performance and Reliability Pack a druhý se jmenuje Vista Compatibility and Reliability Pack.

Microsoft prý připravuje dva balíčky záplat, oprav a aktualizací pro Windows Vista, která na český trh vstoupila teprve letos v březnu. Podle dostupných, ale zatím nepotvrzených informací Microsoft již dal k testování dva balíčky. První nese jméno Vista Performance and Reliability Pack a druhý se jmenuje Vista Compatibility and Reliability Pack.

Balíčky by měly řešit známé a dosti palčivé chyby v systému a problémy s kompatibilitou. Uživatelé by tak již nemuseli dané opravy hledat např. přes znalostní bázi nebo jiným způsobem, ale stačilo by stáhnout konkrétní balík aktualizací. V zásadě lze říci, že tyto dva balíčky řeší některé dětské nemoci nových Windows, které se nepodařilo vyléčit před uvolněním do výroby. Viz neoficiální changelog.

Je ovšem otázkou, jestli nečekané vydání těchto dvou balíčků oprav nebude znamenat odložení SP1, který měl být k testování dostupný v nejbližších dnech a dokončený nejpozději v prvním čtvrtletí příštího roku. (DailyTech)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).