Hlavní navigace

Dvacet největších technologických inovací roku 2006

28. 12. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Konec roku je tradičně vítanou příležitostí k ohlédnutí za posledními dvanácti měsíci a sestavování různých žebříčků a vyhlašování všemožných nej. Stranou nemohli zůstat ani redaktoři amerického odborného magazínu PC World, kteří sestavili žebříček 20 největších technologických inovací roku 2006. První misto obsadil nový kancelářský balíček Office 2007 se zbrusu novým uživatelským rozhraním a nových výchozím formátem souborů. Druhé místo patří dvoujádrovým procesorům Intel Core 2 Duo, které se…

Konec roku je tradičně vítanou příležitostí k ohlédnutí za posledními dvanácti měsíci a sestavování různých žebříčků a vyhlašování všemožných nej. Stranou nemohli zůstat ani redaktoři amerického odborného magazínu PC World, kteří sestavili žebříček 20 největších technologických inovací roku 2006.

První misto obsadil nový kancelářský balíček Office 2007 se zbrusu novým uživatelským rozhraním a nových výchozím formátem souborů. Druhé místo patří dvoujádrovým procesorům Intel Core 2 Duo, které se v podobných žebříčcích objevují velice často na předních místech. Bronzová příčka patří virtualizačnímu softwaru Parallels Desktop for Mac.

ebf - témata 1

V souboji herních konzolí nové generace poráží čtvrté Nintendo Wii až šestnáctý Sony PlayStation 3. Webovému systému YouOS patří sedmé místo. V žebříčku se také často umisťovaly různé kapesní počítače a komunikátory. Své zastoupení v elitní dvacítce má i Google a to v podobě programu Google SketchUp pro 3D modelování, který skončil na patnáctém místě.

Pro zajímavost se můžete podívat na žebříček z roku 2005.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).