Hlavní navigace

DVB-T2 ověřeno: ČRa oficiálně uvolňují logo a tiskovou zprávu. Vysílat se začne na počátku 2017

30. 8. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: ČRa
Jak jsme vás v pátek informovali (viz také včerejší přehled s reakcemi masových výrobců), společnost dnes oznámila, že zřídila laboratoř ověřující kompatibilitu přístrojů s budoucím TV vysíláním.

České Radiokomunikace zahájily testování televizorů a set-top boxů pro pozemní televizní vysílání DVB-T2 s kodekem HEVC a ověřují tak jejich kompatibilitu s tím, že přístroje, které vše zvládnou, mohou používat logo „DVB-T2 ověřeno“. Podle něj se pak mohou zákazníci v obchodech orientovat, protože by jim mělo zaručit naprostou kompatibilitu.

Přechod na nový standard bude realizován pomocí souběžného vysílání stávajících DVB-T sítí a nových přechodových sítí DVB-T2, které začnou vysílat začátkem roku 2017. Dnešní DVB-T vysílání bude ukončeno v letech 2020–2021, říká se v zaslané tiskové zprávě.

K TÉMATU: Výrobci se chystají na testování kompatibility u ČRa. Pokud projdou, získají logo „DVB-T2 ověřeno“ (26. 8. 2016)

DVB-T2: hledáte kompatibilní TV? Zkuste LG, CZC, nebo si počkejte na logo ČRa (29. 8. 2016)

Webové stránky www.dvbt2overeno.cz byly sice včera v provozu, ale nyní jsou zastaveny s tím, že je České Radiokomunikace pro veřejnost spustí někdy v průběhu září; přesný termín nebyl sdělen. Společnost na náš dotaz, co se vlastně přihodilo, reagovala tím, že na nich včera pouze „problikl testovací provoz“.

Marketing Meeting balicek

Seznam prvních otestovaných přijímačů bude zveřejněn v průběhu září na zmiňovaných stránkách a má být také průběžně aktualizován.

Naše unikátní znalosti v oblasti DVB-T2 vysílání nyní využíváme pro každodenní komunikaci s výrobci přijímačů. Víme, na které oblasti je potřeba se zaměřit a kde by mohly případně nastat problémy. Také jsme se inspirovali zahraničními zkušenostmi, přechod na DVB-T2 a certifikační proces probíhá například v Německu, doplňuje ředitel regulace a strategie ČRa Marcel Procházka.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).