Hlavní navigace

Exředitel Primy Dvořák zřejmě povede pražský Dopravní podnik

27. 2. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

27. 2. 2007

Bývalý generální ředitel televize Prima Martin Dvořák by měl od dubna šéfovat Dopravnímu podniku hlavního města Prahy. Informaci týdeníku Euro v dnešním vydání pražské přílohy MF Dnes potvrdil přímo Dvořák. Ta otázka je už nějaký týden na stole. Doufám, že se podaří dotáhnout všechno tak, aby to byla pravda, řekl listu.

Pokud by Dvořák skutečně nastoupil na místo generálního ředitele pražského Dopravního podniku, vystřídal by současného šéfa Tomáše Jílka, který firmu vede poslední dva roky. Filozofie je taková, že všechny firmy jsou stejné, odpověděl Dvořák na námitku MF Dnes, že městská hromadná doprava je něco jiného než televize.

KL22_nominace

Dvořák vedl televizi Prima od roku 2000 do loňského září, kdy jej ve funkci nahradil současný šéf Alexandras Cesnavicius. Od té doby je místopředsedou představenstva společnosti TV Prima Holding, která Primu ovládá. Zda v představenstvu této firmy zůstane, Dvořák zatím netuší. To nevím a teprve to prodiskutuju s panem Zachem, řekl MF Dnes. Ivan Zach je majitelem poloviny akcií TV Prima Holding a právě on Dvořáka před sedmi lety přivedl do Primy jako nového ředitele.

O Martinu Dvořákovi se v minulosti uvažovalo také jako o ministru informatiky. Přede dvěma lety měl nahradit odcházejícího Vladimíra Mlynáře. Unie svobody ale nakonec na uvolněný post nominovala Danu Bérovou.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.