Hlavní navigace

E-shop Kasa.cz míří s novým investorem na další trhy

15. 2. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Internetový obchod Kasa.cz připravuje svoji expanzi do dalších zemí Evropské unie. Po Německu, Polsku a Slovensku míří do východních zemí Evropy a to s pomocí investora. Ze zájemců byl po roce vybírání nakonec zvolena společnost Arca Capital Bohemia, která v Kasa.cz získala obchodní podíl 30 procent. S naším záměrem vstoupit na další evropské trhy jsme oslovili několik potenciálních investorů. Protože KASA.cz je dlouhodobě finančně zdravá, nebyly naším jediným a hlavním kritériem finance, ale…

Internetový obchod Kasa.cz připravuje svoji expanzi do dalších zemí Evropské unie. Po Německu, Polsku a Slovensku míří do východních zemí Evropy a to s pomocí investora. Ze zájemců byl po roce vybírání nakonec zvolena společnost Arca Capital Bohemia, která v Kasa.cz získala obchodní podíl 30 procent. S naším záměrem vstoupit na další evropské trhy jsme oslovili několik potenciálních investorů. Protože KASA.cz je dlouhodobě finančně zdravá, nebyly naším jediným a hlavním kritériem finance, ale dlouhodobé partnerství, které nabídne výhodné synergie, vysvětluje Martin Kasa, ředitel Kasa.cz. Prvním společným krokem partnerů bylo navýšení základního jmění společnosti o 30 milionů korun.

Velice nám imponovaly dosažené výsledky společnosti. Z malého start-up zakladatelé vybudovali velkého hráče středoevropského retailu. Spojení know-how zakladatelů Kasa.cz a naše zkušenosti z oblasti investování je dalším logickým krokem v růstu společnosti Kasa.cz, řekl Karel Štefulík, člen představenstva Arca Capital Bohemia. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.