Hlavní navigace

eBay čelil hackerskému útoku, nabádá uživatele ke změně hesla

Martin Vyleťal

Do nepovolaných rukou se prý dostala zašifrovaná hesla a další informace více než 100 milionů uživatelů. K útoku mělo dojít už na přelomu února a března.

Útočníci se podle oficiálního vyjádření, které se dnes objevilo na webových stránkách firmy, dostali k databázi šifrovaných hesel, e-mailovým adresám, poštovním adresám, telefonním číslům a datům narození uživatelů internetové aukční síně.

Cesta k ukradeným datům vedla přes zneužití přihlašovacích údajů několika zaměstnanců firmy. Jakým způsobem je útočníci získali, zástupci společnosti nezveřejnili. Jisté ale je, že se v interních systémech pohybovali delší dobu. Odhalit, že se někdo přihlašuje pod ukradenými přihlašovacími údaji zaměstnanců, se totiž podařilo až před čtrnácti dny.

NMI18_tip do clanku_obecny

eBay se dušuje, že zatím nezaznamenal žádný případ zneužití údajů svých zákazníků, ke kterým se útočníci dostali. Představitelé firmy zároveň zdůraznili, že únik se týkal pouze společnosti eBay a nikoliv platebního systému PayPal, který taktéž spadá pod její křídla. V bezpečí by prý měly být i údaje o platebních kartách.

Dnes odpoledne začala firma zákazníkům rozesílat e-maily, ve kterých je vyzývá, aby si změnili své heslo. A to nejen na eBay, ale i na dalších webech a on-line službách, kde používají stejné heslo jako na aukční síni. Zároveň připomíná, že používání stejného hesla pro více služeb by se zákazníci měli napříště vyvarovat.

Našli jste v článku chybu?