Hlavní navigace

eBay se možná dočká další vlny žalob

29. 7. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Posledním, kdo se zatím přihlásil o slovo v kauze eBay versus poškození prodejci originálního obsahu, se stala softwarová asociace Software and Information Industry Association, jež zastupuje řadu významných softwarových společností. Asociaci se nelíbí, jak eBay přistupuje k prodeji pirátského softwaru ve svých aukcích. Na eBay se podle dat, které má údajně asociace k dispozici, nalézá až 75 % pirátského softwaru, což prý svědčí o nedostatečné penalizaci prodejců. eBay reaguje na upozornění ze…

Posledním, kdo se zatím přihlásil o slovo v kauze eBay versus poškození prodejci originálního
obsahu, se stala softwarová asociace Software and Information Industry Association, jež zastupuje řadu významných softwarových společností. Asociaci se nelíbí, jak eBay přistupuje k prodeji pirátského softwaru ve svých aukcích. Na eBay se podle dat, které má údajně asociace k dispozici, nalézá až 75 % pirátského softwaru, což prý svědčí o nedostatečné penalizaci prodejců. eBay reaguje na upozornění ze strany asociace standardním způsobem, a to tak, že nahlášené závadné aukce průběžně odstraňuje, podle asociace je to však málo. Jedním z jejích požadavků je například to, aby eBay u odpovědí kupujícím v případě problematických prodejců uváděl informaci, že tomuto člověku už například v dřívější době byly odstraněny pirátské nabídky nebo aby více penalizoval prodejce ilegálního softwaru už když se jedná o jejich první nabídku. Asociace by se sice s eBay raději dohodla, ale v případě nemožnosti dohody není vyloučena žaloba buď přímo ze strany SIIA nebo ze strany jednotlivých poškozených společností. (InformationWeek)

Autor článku

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.