Hlavní navigace

eBay vyhrál první velký spor okolo prodeje falešných výrobků

15. 7. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Aukční portál eBay vyhrál u oblastního soudu v New Yorku spor s luxusním klenotnictvím Tiffany and Co.. Léta se vlekoucí spor byl rozpoután kvůli prodeji falešných šperků Tiffany v rámci internetových aukcí eBay. Vzhledem k tomu, že Tiffany rozhodně nebyla jedinou společností, která se v podobném duchu s populární internetovou aukční síní soudí, mohlo by se rozhodnutí stát vodítkem i pro ostatní případy. Podle vyjádření soudu jsou společnosti zodpovědné za dohled nad svojí ochranou známkou na…

Aukční portál eBay vyhrál u oblastního soudu v New Yorku spor s luxusním klenotnictvím Tiffany and Co.. Léta se vlekoucí spor byl rozpoután kvůli prodeji falešných šperků Tiffany v rámci internetových aukcí eBay. Vzhledem k tomu, že Tiffany rozhodně nebyla jedinou společností, která se v podobném duchu s populární internetovou aukční síní soudí, mohlo by se rozhodnutí stát vodítkem i pro ostatní případy. Podle vyjádření soudu jsou společnosti zodpovědné za dohled nad svojí ochranou známkou na Internetu samy a není důvod, proč by ji měla přebírat aukční síň.

CIF 24 - tip - superearly cena

Tiffany v žalobě z roku 2004 prohlašuje, že eBay přivíral oči nad prodejem falešných stříbrných šperků Tiffany v rámci svých aukcí, eBay se naopak bránil tím, že klenotnictví se dobrovolně vzdalo účasti na programu, kterým se aukční síň snaží zabránit prodeji kopií značkového zboží.

eBay koncem minulého měsíce ve Francii obdobný spor se společností LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton prohrál, firma se proti rozhodnutí odvolala. Společnost také tvrdí, že ročně investuje do boje s padělky desítky milionů dolarů. (Finanční noviny)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).