Hlavní navigace

Einsfestival HD zahájil na satelitu Astra nečekaně klasické nekódované vysílání

5. 6. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ FOTO Diváci si mohou na satelitu Astra 1H naladit další nekódovaný kanál ve vysokém rozlišení. Zcela nečekaně tu klasické vysílání spustila stanice Einsfestival HD.

Německý kanál Einsfestval ve svém verzi s vysokým rozlišením obrazu (HDTV) zahájil zcela nečekaně klasické vysílání na pozici 19,2 stupně východně, satelit . Doposud tu mohli vidět diváci pouze několik minut trvající smyčku, která se neustále opakovala. Einsfestival HD běžně nevysílal. Německé veřejnoprávní televize ho využívala pouze při mimořádných příležitostech, jako byly například Vánoce, Velikonoce a podobně, aby svým divákům zpříjemnila vybrané svátky.

Klasické vysílání německého kanálu Einsfestival HD.
Autor: Lukáš Polák, DigiZone.cz

Klasické vysílání německého kanálu Einsfestival HD.

ČTĚTE TAKÉ: Analog na satelitu je minulostí. Odstartovalo 10 nových nekódovaných HD kanálů

BRAND23 Workshop

Web Satellifax, který informaci přinesl, se domnívá, že vysílání bylo zahájeno záměrně několik dní před startem fotbalového Eura, které začíná u našich severních sousedů a na Ukrajině už v pátek 8. června. Einsfestival z něho má ale odvysílat pouze jediný zápas, a to v sobotu 16. června. Neobvyklý je také objem dat elektronického programového průvodce (EPG), jež jsou na některých boxech dostupná až do 19. června! Oficiálně může program odstartovat až v roce 2014.

Parametry příjmu: Astra 1H (19,2 stupně východně), 12421/H, SR 27500, FEC 3/4, norma DVB-S, kódování žádné (FTA)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).