Hlavní navigace

Einsfestival na satelitu prozatím pouze v SD kvalitě

2. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
2. 2. 2010

Přesto, že kanál Einsfestival vysílal na satelitu již několikrát také v HD rozlišení, tuto verzi prozatím německá veřejnoprávní televize nechystá. Einsfestival bude vysílat pouze v SD rozlišení, uvedl nedávno pro DigiZone.cz Thomas Stange z tiskového oddělení ZDF. Německá veřejnoprávní televize dokonce nevyužije ani tento program během ZOH Vancouver 2010, které začínají 12. února.

Do budoucna je ale pochopitelně spuštění Einsfestival HD možné. Právě HDTV je však oblastí, na kterou se chce ARD a ZDF orientovat v nejbližší době nejvíce. 12. února dojde ke spuštění stejnojmenných kanálů v HD. Podle serveru Satelli-Line navíc může tamní veřejnoprávní médium počítat v letošním roce s přebytkem ve výši téměř 38 milionů euro, a to přesto, že se v loňském roce spouštěly tak náročné projekty, jako byly nové zpravodajské studio nebo digitální kanál ZDF Neo.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.