Hlavní navigace

Evropská komise varuje šidící online prodejce letenek

Jiří Macich ml.

Podle dosavadních výsledků šetření Evropské komise je při nákupu letenek přes Internet šizen a klamán zavádějícími informacemi či nepravdivou reklamou každý třetí zákazník v Evropské unii. V posledních sedmi měsících z 386 kontrolovaných webových stránek zaměřujících se na prodej letenek 137 porušovalo evropské zákony na ochranu spotřebitelů, tedy přibližně jedna třetina.

Podle dosavadních výsledků šetření Evropské komise je při nákupu letenek přes Internet šizen a klamán zavádějícími informacemi či nepravdivou reklamou každý třetí zákazník v Evropské unii. V posledních sedmi měsících z 386 kontrolo­vaných webových stránek zaměřujících se na prodej letenek 137 porušovalo evropské zákony na ochranu spotřebitelů, tedy přibližně jedna třetina.

Content 2017 - tip Creative Dock

Je nepřijatelné, aby byl každý třetí zákazník, který si rezervuje letenku pomocí Internetu, ošizen nebo uveden v omyl, prohlásila Meglena Kunevová, evropská komisařka, která má na starost ochranu spotřebitelů. Největším prohřeškem je klamavé udávání cen.

Mé poselství leteckým společnostem je jasné: jednejte nyní nebo budeme jednat my. Je třeba, abychom do 1. května příštího roku měli věrohodné důkazy o nápravě prodejních a marketingových praktik v odvětví letecké dopravy, nebo budeme nuceni zasáhnout, řekla podle ČTK eurokomisařka Kunenová. Šetření Evropské komise se netýká webových stránek z Česka ani Slovenska. (Finanční noviny)

Našli jste v článku chybu?
9. 5. 2008 12:39
Ty jsi vazne mimo. Neviditelna ruka trhu s tim opravdu nic neudela. Jenom hromada lidi bude okradena, jinak nic. Az se to proflakne (cimz jsi myslel asi tu neviditelnou ruku), regne se nova domena a jede se nanovo. Zakon ma sice kratke a omezene, ale alepson nejake prostredky k oprave.
9. 5. 2008 11:40
melkor (neregistrovaný)
Zase ta bolsevicka EK urcuje, co se ma a nema delat! Asi dodnes nepochopili, ze by takovehle veci meli nechat na neviditelne ruce trhu. A pokud se to nekomu nelibi, tak at jde jinam. Nebo at si poridi vlastni leteckou spolecnost :-)