Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Elektronické knihy se zatím neujaly od Jirka - Nerekl bych, ze elektronicke knihy nahradi klasicke tistene;...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 15. 11. 2005 9:18

  Jirka (neregistrovaný)
  Nerekl bych, ze elektronicke knihy nahradi klasicke tistene; ledaze by prisla nejaka zcela nova technologie. Ale stavajici zarizeni proste komfortu knihy nemohou konkurovat; neuvazuje o cteni manualu ;-).
  Jiste, elektronicka forma ma sve vyhody, treba vyhledavani - pokud ovsem presne vim, co hledam. Ale kazdy cte jinak. Ja treba miluji zbezne prolistovavani nezname knihy priblizne stylem dopredu, zastavit, precist prostredek odstavce, ktery mi padl do oka, pak treba par stranek zpatky atd.: pul minuty mi staci na udelani si obrazku, zda mne kniha zaujme a ma cenu ji cist celou ci nikoli - to si u elektronicke verze neumim predstavit. Nebo treba moznost zalozit si (v nouzi prsty) nekolik mist ;-).
  Mozna to souvisi s okolnosti, ze klasicka kniha je koneckoncu trojrozmerny objekt
  No a pak jsou tady technicke aspekty, tistena kniha nepotrebuje napajeni a pri slusnem zachazeni vydrzi vecne. Na druhou stranu se cist i u taboraku (maximalne trochu ohori, polije se pivem ci umasti burtem) nebo na plazi.
  A jeste jedna vec - pokud pisete delsi text (desitky stran a vice) a ladite finalni podobu, pak v tistene podobe uvidite podstatne vice chyb (a prakticky okamzite) nez pri sebepeclivejsim cteni na stavajicim displeji - tedy aspon ja.
 • 15. 11. 2005 10:55

  ouio (neregistrovaný)
  Jde jen o zvyk, i v elektronické knize se dá listovat, dávat záložky. V e-obchodech, jsou také ukázky z knih elektronicky.Také jsem dříve nosil 3D knihu v batohu(jinam se nevešla),a když jsem měl někde volnou chvilku, tak jsem četl.Teď používám telefon a jsem spokojen ještě víc.3D knížka nepotřebuje napájení, ale světlo(?čtení u táboráku:-?), ráno v setmělém dopravním prostředku si moc nepočteš. Word je vhodný na tvorbu dokumentů, né na čtení knih, na to jsou mnohem vhodnější programy, které mají vhodné funkce. Telefon nosím všude sebou, dnes už to asi ani jinak nejde.Určitě časem nahradí u velké části čtenářů.Kdo by před lety věřil, že SMS skoro zabije pohledy, dopisy...