Hlavní navigace

Elektronický průvodce je už i u Novy a Primy v DVB-T kompletní

15. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
15. 12. 2008

Dobrá zpráva přichází při pondělku od Českých Radiokomunikací (ČRa), provozovatele terestrického digitálního multiplexu 2. Společnost koncem minulého týdne totiž spustila plnou podobu elektronického programového průvodce (EPG) i u komerčních kanálů Nova a Prima. Diváci už si tak nebudou muset stěžovat na to, že mají u anotace k pořadům useknutý popisek např. v půlce slova. Televize tak splnily svůj závazek, že s přechodem na ostré vysílání v DVB-T spustí i plnou podobu EPG.

K TÉMATU: Neúplné EPG je chybou na straně Novy a Primy

Podle informace, se kterou disponoval server DigiZone.cz přibližně před rokem, byla chyba na jejich straně. Jedná se o technický problém související s přechodem na digitální vysílání. Plné informace o programu v systému EPG budou dostupné až v širším časovém horizontu, řekl v říjnu 2007 DigiZone.cz tehdejší mluvčí televize Prima Ladislav Pavlík. Ivo Ferkl, technický ředitel TV Nova ve stejnou dobu tvrdil, že se s tímto problémem nesetkal. Při pátečním rozhovoru, který si budete moci přečíst zítra, nám však řekl, že problém byl způsobený naopak nastavením na straně ČRa.

KL24

Pohled na elektronického programového průvodce (EPG) kanálu TV Nova; foto: Lukáš Polák, DigiZone.cz

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).