Hlavní navigace

Elektronika pro USA má ode dneška povinnou digitální výbavu

1. 3. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
1. 3. 2007

Televizory a nahrávací zařízení směřující na trh ve Spojených státech musí mít od dnešního dne kromě analogového tuneru povinně i ten digitální. Oznámila to americká Asociace pro spotřební elektroniku (CEA). Do cílové pásky přechodu na digitální vysílání už nám zbývají méně než dva roky, uvedl prezident a předseda správní rady CEA Gary Shapiro, který dodal: Jak budou dodávky přístrojů s digitálními ladicími obvody přicházet do regálů v obchodech, stanou se výhody digitalizace realitou pro stále více Američanů.

Už od loňského roku dávají výrobci analogové elektroniky pro americký trh na své produkty varování, že pro zachování funkčnosti i po 17. únoru 2009 si zákazníci budou muset dokoupit ke svému televizoru nebo DVD rekordéru také set-top-box. Právě polovina února roku 2009 je dnem, kdy Spojené státy plně přejdou na zemské digitální vysílání. Američany o změně ve způsobu příjmu televize informuje stránka DTVtransition­.org.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).