Hlavní navigace

Nový vlastník TV Barrandov by musel kvůli většinovému podílu vrátit její licenci

Lukáš Polák

Stávající vysílací zákon neumožňuje převod téměř 100% podílu televize na nového vlastníka. Jedinou možností tak bude zřejmě pouze vrácení stávající licence TV Barrandov.

Doba čtení: 1 minuta

Společnost Empresa Media, která by se měla stát novým většinovým vlastníkem plnoformátové televize Barrandov, musí řešit závažný problém. V případě, že chce převzít 99,7 % akcií od stávajícího majitele, ocelářského magnáta a miliardáře Tomáše Chrenka, bude muset s největší pravděpodobností vrátit stávající licenci stanice. Vysílací zákon totiž neumožňuje takto vysoký podíl ve společnosti získat. Upozornil na to server MediaGuru.cz.

K TÉMATU: TV Barrandov mění majitele, od Tomáše Chrenka ji kupuje Jaromír Soukup

TV Barrandov sice obdržela vysílací licenci už v roce 2006 a o dva roky později získala licenci kompenzační, nicméně v současné době vysílá na základě dokumentu vydaného v roce 2011. Stávající vysílací zákon přitom nařizuje nutnost zachovat podíl společníků alespoň po dobu pěti let od vydání licence. Tato podmínka by tedy pominula až v roce 2016. Právě vrácení stávající licence a žádost o novou by tento problém mohla řešit. Nový vlastník Barrandova se zatím nevyjádřil, zdali tak už učinil.

Našli jste v článku chybu?