Hlavní navigace

Nový vlastník TV Barrandov by musel kvůli většinovému podílu vrátit její licenci

18. 12. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Stávající vysílací zákon neumožňuje převod téměř 100% podílu televize na nového vlastníka. Jedinou možností tak bude zřejmě pouze vrácení stávající licence TV Barrandov.

Společnost Empresa Media, která by se měla stát novým většinovým vlastníkem plnoformátové televize Barrandov, musí řešit závažný problém. V případě, že chce převzít 99,7 % akcií od stávajícího majitele, ocelářského magnáta a miliardáře Tomáše Chrenka, bude muset s největší pravděpodobností vrátit stávající licenci stanice. Vysílací zákon totiž neumožňuje takto vysoký podíl ve společnosti získat. Upozornil na to server MediaGuru.cz.

ICTZ23

K TÉMATU: TV Barrandov mění majitele, od Tomáše Chrenka ji kupuje Jaromír Soukup

TV Barrandov sice obdržela vysílací licenci už v roce 2006 a o dva roky později získala licenci kompenzační, nicméně v současné době vysílá na základě dokumentu vydaného v roce 2011. Stávající vysílací zákon přitom nařizuje nutnost zachovat podíl společníků alespoň po dobu pěti let od vydání licence. Tato podmínka by tedy pominula až v roce 2016. Právě vrácení stávající licence a žádost o novou by tento problém mohla řešit. Nový vlastník Barrandova se zatím nevyjádřil, zdali tak už učinil.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.