Hlavní navigace

eReading.cz uvádí čtečku e-knih s přímým přístupem k českému obsahu

14. 11. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Na českém trhu se objevila nová čtečka elektronických knih. Stojí za ní distributor e-knih eReading.cz a provozovatel e-shopů firma Internet Retail. Čtečka podporuje Adobe DRM, PDF reflow a přibližně 20 formátů e-knih.

Možnost přímo objednat a stáhnout české knihy z eReading.cz, to je hlavní deviza nové čtečky, kterou tento portál s elektronickými knihami právě uvádí na trh.

Čtečka umožňuje uživatelům také nahrávat vlastní soubory. Čtenáři již nemusí řešit nepřehlednou situaci v oblasti formátů, jelikož čtečka podporuje jejich nadstandardní množství (přibližně 20 formátů) včetně potřebných standardů zabezpečení knih využívaných na lokálních trzích. Uživatelé tedy mohou bez komplikací nahrávat obsah i od konkurenčních portálů.

KL22 hlasovani

Čtečka a její dodavatel počítají s tím, že se postupem času objeví i nabídka periodik, novin a časopisů, které bude možno do této čtečky odebírat. V současné době probíhají jednání s některými tuzemskými vydavateli tisku. Čtečka podporuje Adobe DRM a PDF reflow, který umožňuje přizpůsobit text ve formátu PDF velikosti displeje čtečky. Na jedno nabití by majitel čtečky měl být schopný přečíst až osm tisíc stran. Při zapnutém WiFi se ale výdrž baterie razantně zkracuje.

Doporučená koncová cena čtečky činí 3 499 Kč s DPH, zahrnuje však další bonusy v přibližné hodnotě 1 100 Kč. Zákazník v ceně získává pevné pouzdro za 499 Kč, tři knihy od nakladatelství Torst v celkové hodnotě 395 Kč a počáteční kredit na nákup e-knih na portálu eReading.cz v hodnotě 200 Kč. Hlavním prodejním partnerem čtečky eReading.cz (First Edition) je internetový obchod KASA.cz. Čtečka bude ale dostupná i v dalších internetových obchodech, které provozuje společnost Internet Retail, stejně tak i v e-shopech provozovaných firmou HP Tronic Zlín. Ta je výhradním dovozcem čtečky do Česka. Výrobcem čtečky je čínská firma Jinke!

čtečka eReading.cz

čtečka eReading.cz


Autor článku

Autor byl v letech 2008 – 2012 šéfredaktorem serveru Lupa.cz. Stál u zrodu řady projektů. Je spoluzakladatelem Energomonitoru, v CZ.NIC vedl projekt Turris. Je předsedou místní organizace Pirátské strany v Brandýse – Staré Boleslav.