Hlavní navigace

Ericsson zajišťuje HD videa pro LOH 2016

17. 8. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: archiv
Společnost se na letních olympijských hrách v Riu stala pro televizní síť NBC Olympics hlavním poskytovatelem zpracování videozáznamů a jejich distribuce.

NBC Olympics, divize televizní sítě NBC Sports Group, odpovědná za výrobu a propagaci olympijského pokrytí si jako partnera vybrala společnost Ericsson. Ta díky svým modulárním řešením pro zpracování videa vytváří základ, díky kterému NBC Olympics poskytuje HD vysílání pro miliony diváků. Ericsson také v Riu zajišťuje celodenní podporu během natáčení a pomáhá i s nastavením a řízením celého systému.

Opět jsme dali důvěru flexibilní a spolehlivé produktové řadě od společnosti Ericsson, která se stará o MPEG kompresi našich videoformátů, řekl David Mazza, Senior Vice President, Engineering v NBC Olympics. Když potřebujeme vyvážit poměr mezi šířkou pásma a vysokou kvalitou obrazu, tak víme, že Ericsson nám vždy dá tu nejlepší kvalitu obrazu v rámci dostupné datové kapacity.

ČTĚTE TAKÉ: Olympijská sklizeň nejen před televizními obrazovkami

Slovenský Towercom spouští olympiádu ve 4K. Volně

ebf - témata 1

Rio 2016: utkání o víkendový bronz zhlédlo 2,1 mil. diváků

Řešení společnosti Ericsson byla naposledy použita NBC Olympics v roce 2014 pro zimní olympijské hry v Soči, před tím posílila produkci NBC Olympics v roce 2012 na letních olympijských hrách v Londýně a také ve Vancouveru, v Pekingu a v italském Turíně.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).