Hlavní navigace

Euro: hledá se kupec podílu v serveru Stream.cz

27. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Aktuální vydání týdeníku Euro, které vyšlo v pondělí, přináší informaci, že se hledá nový spoluvlastník videoportálu Stream.cz. Odvolává se na své nejmenované zdroje. Mezi oslovenými potenciálními kupci prý figuruje Centrum Holdings a televize Nova a Prima. Oficiálně ale nikdo nic takového nepotvrdil. Otázky, které vznášíte, nejsou pro žádnou stranu aktuální, proto je ponecháme bez komentáře, odvětila týdeníku Euro mluvčí Rita Gabrielová z portálu Seznam.cz. Prima připomněla, že se serverem…

Aktuální vydání týdeníku Euro, které vyšlo v pondělí, přináší informaci, že se hledá nový spoluvlastník videoportálu Stream.cz. Odvolává se na své nejmenované zdroje. Mezi oslovenými potenciálními kupci prý figuruje Centrum Holdings a televize Nova a Prima. Oficiálně ale nikdo nic takového nepotvrdil. Otázky, které vznášíte, nejsou pro žádnou stranu aktuální, proto je ponecháme bez komentáře, odvětila týdeníku Euro mluvčí Rita Gabrielová z portálu Seznam.cz. Prima připomněla, že se serverem Stream.cz už spolupracuje (má tam archiv svých pořadů) a detaily jsou prý obchodním tajemstvím. Nova, která se už sama pustila do online videa, se vůbec k tématu nevyjádřila. Centrum Holdings podle Jiřího Hájka (ředitele komunikace) sleduje zajímavé investiční příležitosti v regionu střední Evropy, ale konkretizovat žádné projekty nebude.

A proč by vlastně mělo dojít k údajnému hledání třetího spoluvlastníka? Ztráta Stream.cz se pohybuje v desítkách milionů korun ročně a oba akcionáři tam pálí poměrně velké peníze. Ačkoli vztahy Lukačoviče a Petany nejsou ideální, ani jeden nemá zájem Stream.cz dlouhodobě dotovat mnohamilionovými sumami, řekl prý Euro nejmenovaný zdroj. Mezi majiteli Stream.cz existuje dle informací týdeníku EURO dohoda, že ztrátu videoportálu sanuje každý rok jeden z akcionářů. Zaplacení ztráty za letošek údajně vychází na Miloše Petanu píše Euro. Pro něj je situace vážnější, nemá za zády tak silnou firmu jako Lukačovič. Ale ani ten nehodlá v internetové televizi pálit další peníze, i když to pro Seznam.cz nepředstavuje takovou zátěž jako pro Petanu, uvedl opět nejmenovaný zdroj.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).