Hlavní navigace

Euronews spustí vlastní rozhlasovou stanici

28. 11. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
28. 11. 2011

Panevropský zpravodajský kanál Euronews plánuje nejpozději na začátku příštího roku spustit vysílání vlastní rozhlasové stanice. S odvoláním na generálního ředitele stanice a člena představenstva Michaela Peterse o tom informovala některá odborná zahraniční média. Podrobnosti zatím nejsou v tuto chvíli k dispozici. Program by měl vysílat v pěti nebo šesti jazycích a bude složen z materiálů, které se objevily v televizním vysílání.

CIF23

ČTĚTE TAKÉ: Euronews potvrzuje pozici leadera. Rozšíří distribuci v chytrých TV

Euronews za poslední dobu byl velice aktivní. Letos představil kompletně nový grafický vizuál a přešel na moderní obrazový formát 16:9, takže stanici lze bez problémů sledovat i na nových televizorech bez toho aniž by bylo nutné dělat nějaké změny na přijímací straně. Vedení programu taktéž podepsalo smlouvu se všemi velkými výrobci elektroniky, kterým chce dodávat obsah prostřednictvím jejich chytrých televizorů (Smart TV). Kanál je dostupný také prostřednictvím mobilních telefonů s Androidem a operačním systémem od Applu.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).