Hlavní navigace

Eurosport nemá jisté, že bude vysílat ZOH 2014 Soči a LOH 2016 Rio de Janeiro

9. 5. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Cena vysílacích práv, které jsou poprvé prodávány na komerční bázi, mimořádně stoupla. Eurosport odmítá za obě olympiády zaplatit přes půl miliardy korun.

Přenosy ze Zimních olympijských her v Soči 2024 a Letních olympijských her v Rio de Janeiro 2016 na panevropském sportovním kanálu Eurosport nejsou jisté. Pařížské centrále se zatím nepodařilo domluvit se společností Sportfive, která je držitelem vysílacích práv a poprvé je nabízí i komerčním televizím. Podle polského deníku Rzeczpospolita měl Eurosport zájem o koupi kompletního balíku práv, cena však neodpovídala jeho představám i možnostem. List uvedl, že průměrná cena za obě olympiády byla 20 milionů euro (asi 515 milionů korun).

K TÉMATU: Olympijský hokej ze Soči 2014 bude na Nově a Fandovi. Zbytek na Nově Sport, Voyo.cz a ČT

KL23 hlasovani

Eurosport dosud nakupoval vysílací práva pro olympiády přes Evropskou vysílací unii EBU, která sdružuje veřejnoprávní televize a právě Eurosport. Nyní jsou práva prodávána samostatně jednotlivým televizím, přičemž jejich držitel prodává některé vybrané sportovní disciplíny samostatně. Česká televize tak sice zakoupila kompletní balík práv pro ZOH 2014 Soči, ovšem bez té nejatraktivnější disciplíny – práva pro olympijský hokej získala televize Nova.

Pokud se Eurosportu nepodaří získat vysílací práva pro živé přenosy z obou olympiád, pokusí se zakoupit alespoň záznamy. Podle serveru Wirtualnemedia.pl by přinejhorším olympiádu pokryl jej zpravodajskými sestřihy a krátkými zprávami.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).