Hlavní navigace

Eurosport odvysílá na konci ledna evropský šampionát krasobruslařů z Ostravy

24. 1. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Eurosport
Po sérii sedmi krasobruslařských Grand Prix včetně prosincového finále v Marseille čeká fanoušky mistrovství Evropy. Nejlepší evropské krasobruslaře uvítá od 25. do 29. ledna slezská Ostrava.

Zatímco během série GP mohli fanoušci krasobruslení sledovat české reprezentanty jen zřídka, konkrétně jednou Michala Březinu a taneční pár Cortney Mansourová a Michal Češka, na domácím ME si jich užijí více. V kategorii mužů se představí jmenovaný Březina a Jiří Bělohradský, mezi ženami zažije evropskou premiéru Michaela Lucie Hanzlíková, startovat by měly i sportovní dvojice Anna Dušková a Martin Bidař a také taneční pár Cortney Mansourová a Michal Češka.

Tituly z loňského mistrovství Evropy v Bratislavě budou obhajovat Javier Fernández, Jevgenija Medveděvová a taneční pár Gabriella Papadakisová a Guillaume Cizeron. Z loňských vítězů bude chybět pouze nejlepší sportovní dvojice Taťjana Volosožarová Maximem Traňkovem.

Mistrovství Evropy v krasobruslení odstartuje na Eurosportu ve středu 25. ledna krátkým programem žen. Šampionát bude Eurosport vysílat na obou svých programech E1 a E2. Komentovat jej budou dlouholetí krasobruslařští komentátoři Štěpán Škorpil a bývalý reprezentant František Pechar.

BRAND23 Workshop

Letošní mistrovství je už osmým šampionátem konaným na území bývalého  Československa a později České republiky, poprvé se uskuteční v Ostravě. Startovat by mělo přibližně 170 závodníků ze 41 zemí. Multifunkční hala Ostravar Aréna má kapacitu přibližně 10 tisíc diváků, je domovem hokejistů HC Vítkovice, dvakrát se v ní hrály zápasy MS v ledním hokeji a konalo se v ní např. krasobruslařské ISU MS juniorů v roce 2003.

Ambasadorem evropského šampionátu a členem organizačního výboru je Tomáš Verner, mistr Evropy z roku 2008 a nejlepší český krasobruslař posledních let, který s aktivní kariérou skončil v roce 2015.

Autor článku

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).