Hlavní navigace

Eurosport odvysílá na konci ledna evropský šampionát krasobruslařů z Ostravy

 Autor: Eurosport
Po sérii sedmi krasobruslařských Grand Prix včetně prosincového finále v Marseille čeká fanoušky mistrovství Evropy. Nejlepší evropské krasobruslaře uvítá od 25. do 29. ledna slezská Ostrava.
Jan Brychta 24. 1. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zatímco během série GP mohli fanoušci krasobruslení sledovat české reprezentanty jen zřídka, konkrétně jednou Michala Březinu a taneční pár Cortney Mansourová a Michal Češka, na domácím ME si jich užijí více. V kategorii mužů se představí jmenovaný Březina a Jiří Bělohradský, mezi ženami zažije evropskou premiéru Michaela Lucie Hanzlíková, startovat by měly i sportovní dvojice Anna Dušková a Martin Bidař a také taneční pár Cortney Mansourová a Michal Češka.

Tituly z loňského mistrovství Evropy v Bratislavě budou obhajovat Javier Fernández, Jevgenija Medveděvová a taneční pár Gabriella Papadakisová a Guillaume Cizeron. Z loňských vítězů bude chybět pouze nejlepší sportovní dvojice Taťjana Volosožarová Maximem Traňkovem.

Mistrovství Evropy v krasobruslení odstartuje na Eurosportu ve středu 25. ledna krátkým programem žen. Šampionát bude Eurosport vysílat na obou svých programech E1 a E2. Komentovat jej budou dlouholetí krasobruslařští komentátoři Štěpán Škorpil a bývalý reprezentant František Pechar.

CIF20

Letošní mistrovství je už osmým šampionátem konaným na území bývalého  Československa a později České republiky, poprvé se uskuteční v Ostravě. Startovat by mělo přibližně 170 závodníků ze 41 zemí. Multifunkční hala Ostravar Aréna má kapacitu přibližně 10 tisíc diváků, je domovem hokejistů HC Vítkovice, dvakrát se v ní hrály zápasy MS v ledním hokeji a konalo se v ní např. krasobruslařské ISU MS juniorů v roce 2003.

Ambasadorem evropského šampionátu a členem organizačního výboru je Tomáš Verner, mistr Evropy z roku 2008 a nejlepší český krasobruslař posledních let, který s aktivní kariérou skončil v roce 2015.