Hlavní navigace

Eurosport přešel měsíc před startem ČT 4 Sport plně na češtinu

5. 1. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
5. 1. 2006

Boj o příznivce sportovních přenosů zahořel naplno. Panevropský televizní kanál Eurosport oznámil, že od Nového roku plně přešel na vysílání v češtině. Dosud kombinoval tento sportovní televizní kanál češtinu a angličtinu s tím, že česky bylo komentováno přibližně 200 hodin premiérového vysílání měsíčně. Od 1. ledna 2006 jsou již všechny pořady komentovány česky a proto se nyní jedná o plně český Eurosport, uvedl Ondřej Krátoška z české redakce této stanice.

MM socky3

Eurosport již dříve oznámil, že během Zimních olympijských her v Turíně přinese čtyřiadvaceti­hodinové vysílání v češtině se speciálními studii a českými hosty, většinou bývalými sportovci. Podle Krátošky se diváci mohou po olympiádě těšit na český komentář k méně tradičním sportům, jako jsou poker, jachting či bowls. Eurosport přechází plně na češtinu měsíc před plánovaným startem sportovního kanálu České televize. Program ČT 4 Sport zahájí vysílání 9. února, den před ZOH 2006 Turín.

V češtině vysílá i další kabelový a satelitní program Galaxie sport, jež od loňského roku patří do skupiny televize Nova, a v brzké době se v kabelových rozvodech UPC objeví česky komentovaná maďarská stanice Sport 1.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.