Hlavní navigace

Eurosport slaví dvacáté narozeniny

27. 1. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
27. 1. 2009

Mezi řadou diváků oblíbený sportovní kanál Eurosport slaví 20 let v éteru. Toto výročí sice připadne až na 5. února, už teď ale dalo vedení o oslavách vědět. Eurosport je jednou z úspěšných předních televizních stanic v Evropě. S našimi dvacetiletými zkušenostmi úspěšně hledíme vpřed a sami můžete posoudit, že jsme na dobré cestě. Přinášíme inovativní přístup do sportovně-zábavního průmyslu, konstatoval prezident a CEO Eurosport Group Laurent-Eric Le Lay.

V současné době provozuje tato skupina kromě Eurosportu také kanály Eurosport 2, Eurosport News a Eurosport HD. První jmenovaný program byl spuštěn 10. ledna 2005 a přináší více živých přenosů, programování a zpravodajských novinek. V současné době je dostupný v pětatřiceti zemích v deseti různých jazycích. Eurosport News byl spuštěn 1. září 2000 a jde o čistě zpravodajský kanál zaměřený na sport. Objevují se zde také tzv. breaking news a komentáře.

Content 23

Největší radost dělá Eurosport Group bezesporu ale jejich kanál s přídomkem HD. Ten byl spuštěn 25. května loňského roku. Jde o tzv. simulcast, neboli shodné vysílání s klasickým Eurosportem. První událostí, kterou přinesl ve vysokém rozlišení, byly turnaje na French Open. Tou největší třešničkou na pomyslném dortu byla bezesporu ale olympiáda z Pekingu. Eurosport HD vysílá také v češtině a je dostupný např. v kabelové síti UPC, u IPTV společnosti Mattes AD nebo v satelitním Skylinku.

Připraveno s využitím Digitalfernse­hen.de a en.wikipedia.org

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).