Hlavní navigace

Eurosport získal vysílací práva pro Eurocup a Mistrovství světa superbiků do roku 2015

1. 11. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Získání obou sportovních podniků může být dobrou zprávou například pro zákazníky kabelového operátora UPC. Ti už mohou od dnešního dne sledovat oba Eurosporty v HD kvalitě.

Panevropský tematický kanál Eurosport oznámil v krátké době po sobě prodloužení dvou kontraktů týkajících se vysílacích práv. Jde konkrétně o podpis smlouvy na Eurocup, tedy druhou nejvyšší basketbalovou soutěž v Evropě po Turkish Airlines Euroleague (zkráceně Euroliga), a Mistrovství světa superbiků. Obě soutěže může Eurosport vysílat až do roku 2015 a budou k dispozici také na HD verzi Eurosportu, a to buďto na prvním, případně druhém programu.

ČTĚTE TAKÉ: Piráti odřízli českou verzi Eurosportu na půl dne od distribučního satelitu Hotbird

Stejně jako v předchozích sezónách, Eurosport nabízí divákům Eurocup již od roku 2005, i nadále bude Eurosport 2 vysílat několik přenosů do týdne. Každé úterý si budou moci zájemci navíc pustit Magazín Euroligy. Ten se představí v nové podobě a bude připraven vždy před přímým přenosem. Ten první je připraven na 6. listopadu ve 20:45. Půjde o utkání mezi týmy Valencia Basket a Banvit BK Bandirma. Eurosport 2 v HD kvalitě dnes do nabídky zařadil operátor UPC Česká republika.

BRAND23 Workshop

NEPŘEHLÉDNĚTE: Eurosport 2 HD vstupuje od 1. listopadu do digitální kabelové televize UPC

Smlouvu pro vysílání Mistrovství světa superbiků (v originále Superbike World Championship) podepsal Eurosport se společností Infront Sports & Media. Nový kontrakt začne běžet v příštím roce, a jak již bylo řečeno, skončí o dva roky později. Oproti předchozí dohodě byla smlouva prodloužena také o výhradní vysílací práva pro šíření v televizi, na webu a mobilních platformách také ve Velké Británii, Irsku, Německu a ve Francii. Celoevropská dohoda se vztahuje na 59 zemí.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).