Hlavní navigace

Eurosport získal vysílací práva pro Eurocup a Mistrovství světa superbiků do roku 2015

Lukáš Polák

Získání obou sportovních podniků může být dobrou zprávou například pro zákazníky kabelového operátora UPC. Ti už mohou od dnešního dne sledovat oba Eurosporty v HD kvalitě.

Doba čtení: 1 minuta

Panevropský tematický kanál Eurosport oznámil v krátké době po sobě prodloužení dvou kontraktů týkajících se vysílacích práv. Jde konkrétně o podpis smlouvy na Eurocup, tedy druhou nejvyšší basketbalovou soutěž v Evropě po Turkish Airlines Euroleague (zkráceně Euroliga), a Mistrovství světa superbiků. Obě soutěže může Eurosport vysílat až do roku 2015 a budou k dispozici také na HD verzi Eurosportu, a to buďto na prvním, případně druhém programu.

ČTĚTE TAKÉ: Piráti odřízli českou verzi Eurosportu na půl dne od distribučního satelitu Hotbird

Stejně jako v předchozích sezónách, Eurosport nabízí divákům Eurocup již od roku 2005, i nadále bude Eurosport 2 vysílat několik přenosů do týdne. Každé úterý si budou moci zájemci navíc pustit Magazín Euroligy. Ten se představí v nové podobě a bude připraven vždy před přímým přenosem. Ten první je připraven na 6. listopadu ve 20:45. Půjde o utkání mezi týmy Valencia Basket a Banvit BK Bandirma. Eurosport 2 v HD kvalitě dnes do nabídky zařadil operátor UPC Česká republika.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Eurosport 2 HD vstupuje od 1. listopadu do digitální kabelové televize UPC

Smlouvu pro vysílání Mistrovství světa superbiků (v originále Superbike World Championship) podepsal Eurosport se společností Infront Sports & Media. Nový kontrakt začne běžet v příštím roce, a jak již bylo řečeno, skončí o dva roky později. Oproti předchozí dohodě byla smlouva prodloužena také o výhradní vysílací práva pro šíření v televizi, na webu a mobilních platformách také ve Velké Británii, Irsku, Německu a ve Francii. Celoevropská dohoda se vztahuje na 59 zemí.

Našli jste v článku chybu?