Hlavní navigace

Eurovision Song Contest: hledá se píseň pro Lisabon 2018

Autor: eurovisionworld.com
Bohumil Herwig

Česká televize se připravuje na další ročník soutěže, kterou každý rok sleduje v přímém přenosu přes čtvrt miliardy diváků ve více než dvaačtyřiceti zemích.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Do nového ročníku může být přihlášena skladba, která nebyla na jakékoli platformě zveřejněna před 1. zářím 2017 a není delší než tři minuty. Hlásit se mohou skladatelé a interpreti z Česka i ze zahraničí, jedinou podmínkou je, aby alespoň jeden z hlavních vokalistů byl Čech.

A protože poslední ročník vyhrál portugalský jazzový zpěvák Salvador Sobral, přesouvá se tentokrát nejsledovanější nesportovní událost do Lisabonu. Autoři a interpreti mají možnost svou píseň přihlásit do 17. listopadu.

NAPSALI JSME: Eurovision Song Contest: výtečně zpracované finále na HbbTV 

Diners Vánoce2019

Letos přislíbili účast Dasha, Thom Artway, Mikolas Josef, Markéta Konvičková, Pavel Callta, Elis Mráz, Yanna, Mariana Prachařová, Annabelle nebo třeba kapely Doctor Victor, Eddie Stoilow a další. Vítězný interpret či kapela dostanou maximální péči, v rámci níž se chceme nejvíce soustředit na podobu pódiového vystoupení, kterou plánujeme celou připravit v Čechách a přivést do Portugalska, prozrazuje pověřený kreativní producent projektu Jan Potměšil.

Česká delegace připravila k oficiálnímu ohlášení účasti remix písně, která Českou republiku letos reprezentovala v Kyjevě. Skladbu My Turn připravil norský producent Jowst, který na Eurovision Song Contest 2016 získal 10. místo.