Hlavní navigace

Evolveo Android Box Q5 4K nabídne Ultra HD a velice dobrou výbavu

Autor: Evolveo
Bohumil Herwig

Ta mj. spočívá už i v českých aplikacích, jako jsou O2 TV, Voyo, Prima Play, HBO GO či iVysílání České televize. Je tu ale také přístup do archivu televize Markíza.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Plným jménem se mu říká Evolveo Android Box Q5 4K Quad Core Smart TV a v dubnu, kdy bude uveden na trh, přijde na 2590 Kč.

Jde o multimediální přehrávač podporující, jak uvádí tisková zpráva, hardwarové dekódování videa H.265/HEVC v rozlišení až Ultra HD (4K) do snímkové frekvence maximálně 60 sn./s. Postaven je na čtyřjádrovém 2,0GHz procesoru a pětijádrovém grafickém procesoru ARM Mali-450. Vše doplňují 2 GB operační paměti RAM, vnitřní 8GB flash disk a mechanika paměťových karet SD.

Díky konektoru USB napojíte i pevný disk, další rozhraní podporuje systém USB OTG pro přímé propojení dvou USB zařízení a je tu i HDMI 2.0, optický audio výstup, ethernetové rozhraní, Bluetooth 4.0 a Wi-Fi (802.11 b/g/n) s podporou funkce Wi-Fi Miracast.

root linux t

Vše zastřešuje operační systém Android 5.1 s přístupem na tržiště aplikací Google Play, připojit můžete i bezdrátovou klávesnici, myš nebo třeba Evolveo Flymotion.

Rozměry boxu jsou 120 × 120 × 18 mm, hmotnost 220 gramů.