Hlavní navigace

Evolveo Android Box Q5 4K RX: univerzálně pro 2K/4K video i práci

3. 5. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Evolveo
UVNITŘ GALERIE – Ve stejném kabátu jako zde nedávno testovaný Android Box Q5 4K přichází další verze. Největší změnou je odlišný operační systém.

Zatímco testovaný box Evolveo Android Box Q5 4K je postaven na OS Android 5.1 a díky dodávanému dálkovému ovladači míří především na video, resp. IPTV/VoD, verze Q5 4K RX nabídne v podstatě počítač. Je už bez dálkového ovladače, ale zato s „tlačítkem Start“ à la klasické Windows a také s běžnou pracovní plochou. Právě na ní opět instalujete aplikace, včetně například herních a multimediálních.

Operační systém Android 5.1 vystřídal Remix OS, který je v podstatě jeho nadstavbou a dělá z drobné krabičky o rozměrech 120 × 120 × 20 mm s hmotnosti 220 gramů prý regulérní náhradu PC. Ovšem s multimediálními a herními ambicemi (samostatná grafika) a obvyklým přístupem do tržiště Google Play. A také s možností instalovat nejrůznější on-line videotéky a aplikace pro IPTV, což právě společnost Evolveo zdůrazňuje. Mj. mluví i o HBO GO, O2 TV, Netflixu či aplikacích České televize a třeba i slovenské JOJ.

K TÉMATU: Evolveo Android Box Q5 4K nabídne Ultra HD a velice dobrou výbavu

Test Evolveo Android Box Q5 4K s českými a slovenskými IPTV/VoD (streamovací box pro každého)

Novinka přijde na trh ještě tento měsíc a má být prodávána za stejnou cenu jako Q5 4K, tj. 2590 Kč. Proti obdobným řešením může mít výhodu v digitálním optickém audiovýstupu a výrobce mluví i o podpoře externího USB disku. Pokud by se to potvrdilo, bylo by to určitě zajímavé, protože právě s ním je u Androidu potíž. A ještě jedna věc by mohla být výhodou: samostatný pětijádrový grafický procesor, který také není zcela obvyklý.

BRAND

Připomeňme si v krátkosti základní parametry. Více najdete v aktualitě k původnímu Evolveo Android Box Q5 4K výše nebo v placené části, kde je mj. i test s většinou českých a částí slovenských videoték.

Android Box Q5 4K RX má zabudován čtyřjádrový 64bitový procesor pracující na frekvenci 2 GHz, samostatnou grafickou kartu, hardwarovou podporu přehrávání videa s rozlišením Ultra HD (4K), mechaniku paměťové karty SD a mj. i HDMI 2.0. Předpokládat rovněž můžeme, že se spotřeba původního boxu, max. 6 W, pohotovost 1,4 W, nijak nenavýšila. Hardwarová výbava je ostatně stejná, podobně jako externí zdroj či Wi-Fi, takže není ani důvod.

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).