Hlavní navigace

Názory k článku Evropská komise a přechod na DVB-T2. Jak definovat veřejnou podporu?

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 11. 2. 2019 7:53

  Pamětník

  Sice chápu obavu ČASO z toho, že státní podpora přechodu z DVB-T na T2 může nepříznivě ovlivnit počet přeběhlíků od pozemáku k satelitu, ale výhrady by neměly být zakládány na zcela rozdílných situacích v Německu a Česku. Často se také ozývají hlasy, kritizující regulace z EU, které nepřihlížejí k národním podmínkám. Proto i v tomto případě by měly kroky vlády ČR odpovídat vnitrostátním podmínkám ve využívání televizních platforem a evropské regulace odmítnout.
  Celý ten tlak na omezování pozemního TV pásma plyne z představ, že již dnes, nebo velmi brzo, se i u nás neobejdeme bez masivního rozšíření mobilních datových sítí. Ano, jsou mezi námi spoluobčané, co si již nedovedou představit život bez zapnutého mobilu v ruce. Některé mohou lákat možnosti internetu věcí, ale je to opravdu ta správná cesta do budoucnosti? Nakonec tomu budou chybět jen osobní čipy, pomocí kterých bude EU všestranně ovládat miliony obyvatel Evropy. To opravdu chceme?

 • 12. 2. 2019 22:17

  Trident

  Ty bezdratove pozemni site maji nahradit leta neinvestovani do kabelove last mile. V cernosicich na to treba univerzalne vsichni kaslou. Nehovoric o predni kopanine nebo tuchomericich. Naprikad u nas neni moznost aby dominantni operator site natahl kabelove rezervy alespon ulice. Kdyz to proste nikdo nezaplati tak nic nebude. V UK toto Openreach delat musi. U starych siti dozova metalika a u novych se taha optika.