Hlavní navigace

Evropská komise chce v rámci Europolu zřídit Evropské centrum pro boj proti kyberkriminalitě

9. 5. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Narůstající kybernetická kriminalita nedává spát ani Evropské komisi (EK). Ta na konci března navrhla zřízení Evropského centra pro boj proti kriminalitě, tzv. EC3. Podle plánu EK by mělo centrum vzniknout již v průběhu příštího roku a v plném provozu by mělo být o rok později, tedy od roku 2014. Ú

Narůstající kybernetická kriminalita nedává spát ani Evropské komisi (EK). Ta na konci března navrhla zřízení Evropského centra pro boj proti kriminalitě, tzv. EC3. Podle plánu EK by mělo centrum vzniknout již v průběhu příštího roku a v plném provozu by mělo být o rok později, tedy od roku 2014.

Úkolem nového centra, jenž by fungovalo v rámci Europolu, by mělo být především shromažďovat informace o kyberkriminalitě, podporovat členské státy či vystupovat jménem vyšetřovatelů z celé Evropy, kteří se touto formou trestné činnosti zabývají. V hledáčku pozornosti této instituce by pak měly být trestné činy, jako jsou podvody na internetu páchané organizovanými skupinami, pohlavní vykořišťování dětí či útoky proti kritické informační infrastruktuře, píše mimo jiné v dnešním blogpostu Jiří Průša z CZ.NIC.

Autor článku

PR manažer sdružení CZ.NIC
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).