Hlavní navigace

Evropská komise prověří chování Slovak Telekomu a polského TPSA

Jiří Macich ml.

Evropská komise včera informovala, že zahájila prošetřování Slovak Telekomu. Slovenského telekomunikačního operátora podezřívá z možného zneužití dominantní pozice na trhu. Ze stejného důvodu si hodlá posvítit i na polského operátora TPSA. Obě firmy měly bránit vstupu konkurence na trh s broadbandovým připojením k Internetu. Evropská komise už letos provedla inspekci ve Slovak Telekomu, loni zavítala i do TPSA. Zatím říká, že ještě samotné zahájení šetření neznamená, že již má nesporný důkaz o…

Evropská komise včera informovala, že zahájila prošetřování Slovak Telekomu. Slovenského telekomunikačního operátora podezřívá z možného zneužití dominantní pozice na trhu. Ze stejného důvodu si hodlá posvítit i na polského operátora TPSA. Obě firmy měly bránit vstupu konkurence na trh s broadbandovým připojením k Internetu. Evropská komise už letos provedla inspekci ve Slovak Telekomu, loni zavítala i do TPSA. Zatím říká, že ještě samotné zahájení šetření neznamená, že již má nesporný důkaz o porušování antimonopolních předpisů evropského společenství.

Komise má důvod se domnívat, že předmětná společnost mohla porušit pravidla evropského společenství o zneužívání dominantního postavení. Podezřelé chování může zahrnovat odmítání dohody, omezení ziskové přirážky a vázanost jako součást celkové strategie na vyloučení konkurentů z trhu, napsala Evropská komise nepříliš určitě ve své zprávě pro veřejnost. Informaci přinesla agentura SITA.

Našli jste v článku chybu?
28. 4. 2009 17:00
a8n (neregistrovaný)
TPSA je něco jako TO2CRAS? Tentokrát je v tom sice Macích skoro nevinně (v původním zdroji je tento i správný název), na druhou stranu má Lupa svolení k přebírání TZ od SITA?