Hlavní navigace

Evropská komise odmítla návrh ČTÚ na snížení terminačních poplatků, je prý nedostatečný

11. 12. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Od 1. ledna 2013 měla v tuzemských mobilních sítích klesnout velkoobchodní cena za terminaci ze stávajících 0,55 Kč za minutu na 0,27 Kč za minutu. Počítal s tím návrh ČTÚ, který regulátor zveřejnil v září. Nyní je však zřejmé, že k poklesu výše terminačních poplatků od ledna nedojde. Evropská komise totiž návrh ČTÚ odmítla s tím, že pokles ceny je nedostatečný. 

Od 1. ledna 2013 měla v tuzemských mobilních sítích klesnout velkoobchodní cena za terminaci ze stávajících 0,55 Kč za minutu na 0,27 Kč za minutu. Počítal s tím návrh ČTÚ, který regulátor zveřejnil v září. Nyní je však zřejmé, že k poklesu výše terminačních poplatků od ledna nedojde. Evropská komise totiž návrh ČTÚ odmítla s tím, že pokles ceny je nedostatečný

Komise vznesla v prvé řadě připomínku k tomu, že nově navržené ceny nejsou uplatněny i vůči ostatním, dosud cenově neregulovaným operátorům v pevných a mobilních sítích. Protože by však takový postup nekorespondoval se závěry posledních analýz obou dotčených trhů, vyzvala Komise ČTÚ k provedení nových analýz a následně i k uložení odpovídajícího souboru nápravných opatření, uvádí ČTÚ v tiskové zprávě určené médiím.

Úřad se bude snažit svůj návrh dodatečně obhájit, případně jej upraví.

CIF23

Budeme samozřejmě dál ve spolupráci ostatními regulačními orgány, které jsou sdružené v sdružení BEREC, a samozřejmě s Evropskou komisí hledat cestu k tomu, abychom buďto obhájili, nebo případně upravili ten náš návrh, uvedl pro Český rozhlas místopředseda ČTÚ Marek Ebert. O podobě nového návrhu ale nebude rozhodnuto dříve než za tři měsíce.

Zdroj: zpravy.rozhlas.cz

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).