Hlavní navigace

Evropská komise odmítla návrh ČTÚ na snížení terminačních poplatků, je prý nedostatečný

Martin Vyleťal

Od 1. ledna 2013 měla v tuzemských mobilních sítích klesnout velkoobchodní cena za terminaci ze stávajících 0,55 Kč za minutu na 0,27 Kč za minutu. Počítal s tím návrh ČTÚ, který regulátor zveřejnil v září. Nyní je však zřejmé, že k poklesu výše terminačních poplatků od ledna nedojde. Evropská komise totiž návrh ČTÚ odmítla s tím, že pokles ceny je nedostatečný. 

Doba čtení: 1 minuta

Od 1. ledna 2013 měla v tuzemských mobilních sítích klesnout velkoobchodní cena za terminaci ze stávajících 0,55 Kč za minutu na 0,27 Kč za minutu. Počítal s tím návrh ČTÚ, který regulátor zveřejnil v září. Nyní je však zřejmé, že k poklesu výše terminačních poplatků od ledna nedojde. Evropská komise totiž návrh ČTÚ odmítla s tím, že pokles ceny je nedostatečný

Komise vznesla v prvé řadě připomínku k tomu, že nově navržené ceny nejsou uplatněny i vůči ostatním, dosud cenově neregulovaným operátorům v pevných a mobilních sítích. Protože by však takový postup nekorespondoval se závěry posledních analýz obou dotčených trhů, vyzvala Komise ČTÚ k provedení nových analýz a následně i k uložení odpovídajícího souboru nápravných opatření, uvádí ČTÚ v tiskové zprávě určené médiím.

Úřad se bude snažit svůj návrh dodatečně obhájit, případně jej upraví.

PR Summit 2018 Tip Flixbus

Budeme samozřejmě dál ve spolupráci ostatními regulačními orgány, které jsou sdružené v sdružení BEREC, a samozřejmě s Evropskou komisí hledat cestu k tomu, abychom buďto obhájili, nebo případně upravili ten náš návrh, uvedl pro Český rozhlas místopředseda ČTÚ Marek Ebert. O podobě nového návrhu ale nebude rozhodnuto dříve než za tři měsíce.

Zdroj: zpravy.rozhlas.cz

Našli jste v článku chybu?