Hlavní navigace

Evropský parlament dnes spustil internetovou televizi

17. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
17. 9. 2008

OPRAVENO Zpravodajský kanál ČT24 dnes ve svém vysílání a také na webu informoval o tom, že Evropský parlament (EP) spustil svou internetovou televizi EuroparlTV. Jak ale v reportáži řekla zpravodajka České televize Barbora Šámalová, dá se počítat s tím, že kanál budou sledovat především europoslanci a zaměstnanci EP. Televize má totiž nabídnout především program o práci parlamentu. EP si od tohoto kroku slibuje, že se lidé dozvědí více o jeho práci i o dalších evropských institucích. Podle publicisty Milana Šmída by bylo dobré, kdyby kanál šířil především osvětu.

ČTĚTE TAKÉ: Přenosy z Evropského parlamentu na satelitu z nového kmitočtu

Jak uvádí ČT24.cz, roční rozpočet stanice byl stanoven na devět milionů eur, přibližně 216 milionů korun. Televize má zastupovat různé názorové proudy, na což bude dohlížet poradní skupina europoslanců. Celkem by měla mít televize čtyři programy. První je určen odborníkům, druhý bude živě přenášet parlamentní jednání, třetí je určen široké veřejnosti a čtvrtý je pro děti a mládež. Nyní televize nabízí například zprávy, ke kterým si uživatel může zvolit české titulky, další pořad se věnuje ilegální imigraci, konstatuje ČT24.cz.

K TÉMATU: Více o vysílání EuroparlTV

KL22 hlasovani

Evropská unie už má svou televizi EbS (Europe by Satelitte). Přenáší ji prostřednictvím satelitu Sirius z pozice 4.8 st. vých. na frekv. 11245/H. EbS vysílá svůj program nekódovaně ve více jak 20 oficiálních jazycích členských států EU. Nechybí mezi nimi angličtina, němčina, italština, ale také ani čeština a slovenština. Požadovaný jazyk je možné si zvolit na dálkovém ovladači satelitního set-top-boxu.

Omlouváme se za původní informaci, že EbS (Europe by Satelitte) je kanálem Evropského parlamentu. Tímto děkujeme PhDr. Milanu Šmídovi z Fakulty sociálních věd UK za upozornění na chybu.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.