Hlavní navigace

Expanze dětských kanálů: ORF chce spustit rádio věnované nejmladším posluchačům

4. 2. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

U nás provozuje dětské rádio Český rozhlas na okruhu ČRo Rádio Junior, z okolních zemí se doposud věnuje těmto posluchačům pouze Slovenský a Západoněmecký rozhlas.

Vysílání pro nejmladší diváky zažívá v poslední době u nás, ale i v okolních zemích nebývalý zájem. Dětský kanál chce spustit nejen veřejnoprávní Česká televize a Telewizja Polska, ale začíná o něm hovořit i rakouská ORF. V jejím případě by ovšem nešlo o televizi, ale rádio. S odvoláním na šéfa rozhlasové sekce ORF Karla Amona o tom koncem minulého týdne informoval rakouský deník Der Standard. Amon prezentoval plány, které má ORF pro letošní rok, mimo jiné i technologii DVB-T2.

KL22 hlasovani

NEPŘEHLÉDNĚTE: Dětský kanál Polské televize osloví diváky od 4 do 12 let. Odstartuje do 28. dubna 2014

Rozhlasová stanice pro děti a mládež, primárně ve věku od 12 do 16 let, je jednou z priorit rakouského veřejnoprávního rozhlasu pro letošní rok. Tou první je spuštění digitálního vysílání v normě DAB nebo DAB+. Dětská stanice ORF by měla vysílat prostřednictvím internetu a v rámci již zmíněného digitálního rozhlasu, jehož pilot má být spuštěn ve Vídni. Dětské rádio bude šířit prostřednictvím technologie DAB od 1. března i Český rozhlas. Půjde o stanici ČRo Rádio Junior.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.