Hlavní navigace

Rakousko

Johannes Gungl (RTR): Velkoobchodní regulace mobilního trhu je drsná, ale logická první volba

Rakousko prošlo přechodem od čtyř operátorů ke třem, přesto patří mezi nejlevnější země. Podle šéfa tamního telekomunikačního regulátora Johannese Gungla za to mohou právě příchody nových hráčů.

Doba čtení: 6 minut

Nákupní server Kupi.cz vstoupil pod jménem Kupino do Polska, Německa a Rakouska

Služba Kupi.cz, která nabízí přehled slevových akcí v obchodech, oznámila zahraniční expanzi. Od ledna vstoupila na polský, německý a rakouský trh. V zahraničí působí pod názvem Kupino. Rozšíření Kupi do ciziny oznámila firma Seznam.cz, která je…

9. 1. 2019 16:57

Veletrh CES událostí číslo jedna, Netflix opět všem vyrazil dech

TÝDENNÍ REVIZE – Vstup Netflixu do České republiky a na Slovensko zatím podstatně kalí skutečnost, že chybí jakákoliv lokalizace. Dočkat se jí máme až v budoucnu.

Doba čtení: 5 minut

Horní i Dolní Rakousko čeká už letos další vlna spouštění DVB-T2

UVNITŘ DOKUMENT – Kanály ORF eins a ORF 2 ve standardním rozlišení budou vysílány ještě tři roky nekódovaně, bude je tedy možné sledovat nadále i na území České republiky.

Doba čtení: 2 minuty

Rok 2015 na satelitu: Proměna Digi TV, konec Novy HD ve Skylinku i prolomení PowerVu

Letošní podzim přinesl na satelitu i start prvních kanálů ve formátu Ultra HD. Jedná se většinou o demo smyčky, k dispozici je ale už i pár klasických stanic, jako je třeba Fashion 4K.

Doba čtení: 9 minut

Vyzkoušejte si přehrávač rakouské FM4, ukazuje nové možnosti on-line rádia

„Nový sedmidenní FM4 modul je důležitým krokem v naší celkové strategii poskytovat náš obsah na všech zařízeních v optimální kvalitě,“ Michael Götzhaber z veřejnoprávní ORF.

Doba čtení: 1 minuta

Rakouská ORF přepracovala své hybridní menu, spustila zpravodajskou aplikaci

Kromě satelitního vysílání, kde je hybridní vysílání HbbTV dostupné pouze u HD verzí kanálů ORF, tedy stanic ORF 1 HD a ORF 2 HD, ho mohou zájemci najít i v rakouské terestrické nabídce DVB-T2.

Doba čtení: 1 minuta

V Rakousku se chýlí ke konci analogová kabelová televize

Stejně jako v České republice i v Rakousku nabízí kabelová společnost UPC balíček analogové televize s označením Mini. Operátor z ní vloni vyřadil například stanice Arte a CNN.

1. 12. 2015 8:00
Doba čtení: 1 minuta

Rakouská Servus TV začala využívat hybridní vysílání, nasadila ho i na satelit Astra

UVNITŘ FOTO – Hybridní vysílání Servus TV ale není vysíláno trvale. Televize tuto technologii, jak redakce našeho webu vypozorovala, využívá pouze nárazově.

25. 9. 2015 6:30
Doba čtení: 1 minuta

Rakouská placená pozemní televize nabídne v horizontu dvou let i nelineární služby

Telekomunikační operátor ORS, který chod služby technicky zajišťuje, zároveň od 14. září zlepšil a rozšířil pokrytí v několika rakouských oblastech.

23. 9. 2015 8:00
Doba čtení: 1 minuta

Na satelitu Astra odstartovala R9, rakouská obdoba Regionálnítele­vize CZ

UVNITŘ FOTO – Proč se stanice jmenuje R9? Důvod je jednoduchý. Jde o označení devíti rakouských spolkových zemí. Na programu se podílí i vídeňská W24.

8. 9. 2015 8:00
Doba čtení: 1 minuta

České „Hitradio Ö3“? Radiožurnál by mohl být v budoucnu mainstreamovější

O nápadu zdynamizovat v následujících letech vysílání vlajkové lodě veřejnoprávního rozhlasu se na dnešním zasedání Rady Českého rozhlasu zmínil náměstek René Zavoral.

Doba čtení: 1 minuta

Mňam TV startuje v multiplexu 4, zvýší svůj divácký zásah

TÝDENNÍ REVIZE – Původně pouze čistě kulinářská televize chce diváky oslovit i novými lifestylovými pořady a magazíny. Od září na ni začne moderovat Leoš Mareš.

Doba čtení: 5 minut

Rakouská ORF odpojila na satelitu systém CryptoWorks, softwarová emulace skončila

V minulosti se s systémem CryptoWorks vypořádal mimo jiné i česko-slovenský operátor Skylink, který má v obou zemích bývalé federace okolo dvou milionů aktivních zákaznických karet.

Doba čtení: 1 minuta

Rakouská ORF zdůvodnila, proč se neúčastní experimentu DAB rozhlasu ve Vídni

Vyjádření generálního ředitele Alexandra Wrabtze, které na svém facebookovém profilu zveřejnila i iniciativa Digitalradio Öesterreich, připomíná argumenty komerčních vysílatelů z České republiky.

Doba čtení: 1 minuta

Ve Vídni startuje DAB rozhlas, experiment se zásahem i do ČR potrvá deset měsíců

Digitální rozhlas z Vídně měl velmi trnitou cestu k realizaci. Test technologie se nakonec musí obejít bez veřejnoprávní ORF i provozovatele celoplošné komerční stanice Kronehit.

Doba čtení: 2 minuty

Čtenáři DigiZone.cz potvrdili první experimentální vysílání DAB rozhlasu z Vídně

Pokrytí Vídně a přilehlého okolí by mělo být dostatečně, vysílat se bude na kanálu 11D s 10 a 6,3 kW. Podle serveru ukwtv.de by mělo být vysílání v budoucnu dostupné i na kanálu 12B.

27. 5. 2015 8:00
Doba čtení: 1 minuta

Digitální rozhlas z Vídně nabídne jako lákadlo i doposud neexistující stanice

Spuštění digitálního rozhlasu ve Vídni je bezpochyby velmi očekávanou zprávou pro naše čtenáře zejména na Slovensku, konkrétně v okolí Bratislavy. Naději mají i zájemci z Moravy.

Doba čtení: 1 minuta

Ve Vídni začaly testy digitálního rozhlasu, týden před zahájením pilotu

Zahájení pilotního vysílání DAB rozhlasu v Rakousku provázely problémy a start multiplexu byl nakonec několikrát odložen. Multiplex se bude muset obejít bez obsahu od veřejnoprávní ORF.

Doba čtení: 1 minuta

DVB-T2 postupuje Rakouskem, multiplex B na něj přešel v Tyrolsku a Vorarlbersku

Od dnešního dne vysílá nově jako součást celoplošné kódované služby simpliTV i komerční stanice Puls 4 HD. Zákazníci ji získají v základní nabídce, tedy bez měsíčního poplatku.

Doba čtení: 1 minuta

Dva roky placeného DVB-T2 v Rakousku, prodaných je sto tisíc dekodérů

Podle mluvčího služby simpliTV Michaela Webera si většina zákazníků z důvodu nízké ceny vybrala přechod na vyšší balíček, který za cenu deseti eur umožňuje příjem přibližně čtyřiceti kanálů.

Doba čtení: 1 minuta

Rakouské regiony nakonec budou vysílat na satelitu Astra ve vysokém rozlišení

Vysílání stanice R9, jejíž termín startu prozatím oznámen nebyl, bude obsahovat program ze zemských televizí W24, Schau TV, LT1, N1, KT1, Tirol TV, Ländle TV, Kanal 3 a RTS.

Doba čtení: 1 minuta

Rakouská obdoba Regionálnítele­vize.cz, kanál R9, začala testovat na satelitu

„Nejdůležitější regionální televize z celého Rakouska spojily své síly, aby nabídly projekt, který pokryje dění v celém Rakousku,“ uvádí se na webových stránkách R9.

Doba čtení: 1 minuta

Digitální rozhlas ve Vídni možná vůbec neodstartuje, chystaný test dostává trhliny

Veřejnoprávní rozhlas ORF zatím nemá důvod k přechodu na technologii DAB+. Se svými stanicemi ovládá tři čtvrtiny rozhlasového trhu.

Doba čtení: 1 minuta

Rakouský regulátor zkřížil plány ORF, projekt „vizuálního rádia“ je v ohrožení

Ö3 Visual Radio mělo fungovat na podobném principu jako například italská komerční rozhlasové stanice RTL 102.5. Dostupné by však bylo pouze formou on-line distribuce.

24. 3. 2015 6:30
Doba čtení: 1 minuta

Digitální rozhlas ve Vídni odstartuje 15. dubna, nabídne okolo patnácti stanic

Inspiraci pro start technologie hledali zástupci Digitalradio Österreich v zemích, kde je již tato technologie v pokročilém stádiu zavádění, například v Německu a především Švýcarsku.

Doba čtení: 1 minuta

Rakouská ORF chce zachovat v pozemním vysílání nekódovanou distribuci

V současné době je šířen pozemní signál rakouské veřejnoprávní televize v normě DVB-T ve standardním rozlišení (SD). Stávajícím multiplexům A a B však v příštím roce skončí desetileté oprávnění.

Doba čtení: 1 minuta

II. digitální dividenda a perspektiva DTT: vyhraje rozum?

Zatímco doporučení o případném uvolnění pásma 700 MHz je politické rozhodnutí každého státu, o způsobu interpretace legislativy do legislativ členských států by rozhodovala Evropská komise.

Doba čtení: 3 minuty

Co bude s televizním vysíláním v pásmu 700 MHz? Odpověď není jednoznačná

Situace je komplikovaná hlavně z důvodu různých zájmů členských států. Zatímco Německo chce uvolnit pásmo 700 MHz velmi rychle, Rakousko zde v minulém roce přidělilo nové licence pro sítě DVB-T2.

Doba čtení: 3 minuty

Digitální rozhlas využije ve Vídni dva vysílače, počítá i s pokrytím na Slovensku

Jaký bude obsah multiplexu, zatím také není známo. Dá se však očekávat, že půjde o stanice, které jsou „podepsány“ pod iniciativou Digitalradio Österreich.

22. 1. 2015 12:00
Doba čtení: 1 minuta