Hlavní navigace

Rakouská ORF přepracovala své hybridní menu, spustila zpravodajskou aplikaci

3. 12. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Kromě satelitního vysílání, kde je hybridní vysílání HbbTV dostupné pouze u HD verzí kanálů ORF, tedy stanic ORF 1 HD a ORF 2 HD, ho mohou zájemci najít i v rakouské terestrické nabídce DVB-T2.

Úvodní obrazovku hybridního menu HbbTV přepracovala od začátku prosince rakouská veřejnoprávní televize ORF. V České republice a na Slovensku je služba dostupná ze satelitu Astra na pozici 19,2 stupně východně. Změnu uživatel zaznamená již u červeného tlačítka nazvaného dříve „Portal“. To je nově označeno jako „HbbTV + News“. Úvodní lištu, která obsahovala položky TVthek, Wetter a Teletext, nahradila obrazovka doplněná o obrazový servis. Zcela novou aplikací je zpravodajství doplněné kromě textu i o fotky.

MM socky3

Z ARCHIVU: Rakouská ORF začne vysílat regiony v HD, spustí další HD kanály a rozšíří HbbTV

Kromě satelitního vysílání, kde je hybridní vysílání HbbTV dostupné pouze u HD verzí kanálů ORF, tedy stanic ORF 1 HD a ORF 2 HD, ho mohou zájemci najít i v rakouské terestrické nabídce DVB-T2. Zde jsou ale stejně jako na družici Astra programy kódovány. Přístup k nim mají pouze majitelé certifikovaných přijímačů pro službu simpliTV. Hybridní vysílání je nicméně možné využívat i tehdy, pokud nejsou programy dekódovány. V Rakousku využívá tuto technologii například i komerční televize Puls 4, patřící pod ProSiebenSat.1, nebo Servus TV.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.