Hlavní navigace

Exšéfka Publicu rozjede do několika týdnů v multiplexu 3 celoplošnou Active TV

13. 4. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Spuštění promo vysílání je předběžně naplánováno na přelom dubna a května. Peníze do programu „nalije“ maďarský vlastník stojící za věšteckými pořady Ezo TV.

Někdejší ředitelka lifestylové stanice Public Renata Pešková nakonec přece jen rozjede novou televizi, i když její zaměření se bude od původního konceptu zamýšleného kanálu lišit. Pešková připravovala před několika měsíci program určený primárně obyvatelům severních Čech s prvky lifestylu, ale pouhý týden před jejím startem přišla o investora a projekt tím pádem padl. V projektu pro severní Čechy došlo k nepříjemnostem, kdy investor zkrachoval. Projekt nebylo možné realizovat. Ocitla jsem se v nezáviděníhodné situaci, postěžovala si Pešková.

K TÉMATU: Televize CZ pravděpodobně neodstartuje. Krátce před spuštěním přišla o investora

Nyní zkouší Pešková projekt částečně restartovat za pomocí maďarského investora. Bývalá ředitelka Public TV už získala prostřednictvím společnosti TV CZ na posledním zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) licenci pro celoplošné vysílání. Jak uvedla Renata Pešková pro DigiZone.cz, nový program s názvem Active TV už má uzavřenou smlouvu na distribuci prostřednictvím multiplexu 3 se společností Czech Digital Group, kterou stoprocentně ovládají České Radiokomunikace. V zápisu ze zasedání RRTV se píše o této stanici jako o programu zaměřeném na teleshopping a reklamu.

Z ARCHIVU: Renata Pešková má v ústecké TVCZ 10% podíl. Většina patří Pavlu Hauerovi

Podle obchodního rejstříku je jednatelem kromě Renaty Peškové také Annamária Pónya, bydlištěm trvale na Slovensku. Nejzajímavější je ale společník s vkladem, společnost EsoTV Magyarország Korlátolt Felelősségű Társaság. Pod značkou Ezo TV se mohou diváci na našich komerčních stanicích setkávat s různými věšteckými pořady, esoterickou tematikou a podobně. Pešková však odmítá, že televize bude čistě věnována tomuto oboru. Chtěla bych se ohradit proti informacím, které se již objevily v médiích, tedy, že bychom byli čistě věšteckou televizí, brání se Pešková.

NAPSALI JSME: Šéfka bývalé Public TV připravuje novou stanici pro severní Čechy v DVB-T

Chceme se zaměřit na co nejširší diváckou skupinu. Řekněme, že primárně by šlo o diváky 35+, uvedla někdejší šéfka televize Public a dodala: Byla jsem oslovena investorem z Maďarska. Šlo o souhru náhod. Investor mi nastínil vizi a požádal mě, zdali by bylo možné dát projekt dohromady. Nabídla jsem tedy tuto variantu. Už dříve jsem vyřizovala koncepty pro televize Stil a Šlágr. Pešková bude v Česku fungovat jako „prodloužená ruka“ majitelů. Bude tu tedy zodpovídat za český segment. Televize bude částečně vznikat u nás a částečně v Maďarsku.

Content tip EARLY

NEPŘEHLÉDNĚTE: Televize Public definitivně skončila. Kolik komu dluží?

Chceme být interaktivním teleshoppingovým programem s prvky lifestylu, upřesňuje Pešková s tím, že by byla nerada, kdyby se stanice měla srovnávat se slovenskou TV8, která se věnuje primárně věštění. Opatrná je i v podobnosti s dnes již neexistující Top TV. Chceme nabídnout zdravou výživu, poradny, jít i do oblasti seznamování. Nebudeme se ale případně vyhýbat ani dětským interaktivním pořadům. Nechceme ale diváky lákat na konkrétní produkty, sdělila Pešková. Televize bude živená různými prostředky včetně interaktivity.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).