Hlavní navigace

Exšéfka Publicu rozjede do několika týdnů v multiplexu 3 celoplošnou Active TV

Spuštění promo vysílání je předběžně naplánováno na přelom dubna a května. Peníze do programu „nalije“ maďarský vlastník stojící za věšteckými pořady Ezo TV.
Lukáš Polák 13. 4. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Někdejší ředitelka lifestylové stanice Public Renata Pešková nakonec přece jen rozjede novou televizi, i když její zaměření se bude od původního konceptu zamýšleného kanálu lišit. Pešková připravovala před několika měsíci program určený primárně obyvatelům severních Čech s prvky lifestylu, ale pouhý týden před jejím startem přišla o investora a projekt tím pádem padl. V projektu pro severní Čechy došlo k nepříjemnostem, kdy investor zkrachoval. Projekt nebylo možné realizovat. Ocitla jsem se v nezáviděníhodné situaci, postěžovala si Pešková.

K TÉMATU: Televize CZ pravděpodobně neodstartuje. Krátce před spuštěním přišla o investora

Nyní zkouší Pešková projekt částečně restartovat za pomocí maďarského investora. Bývalá ředitelka Public TV už získala prostřednictvím společnosti TV CZ na posledním zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) licenci pro celoplošné vysílání. Jak uvedla Renata Pešková pro DigiZone.cz, nový program s názvem Active TV už má uzavřenou smlouvu na distribuci prostřednictvím multiplexu 3 se společností Czech Digital Group, kterou stoprocentně ovládají České Radiokomunikace. V zápisu ze zasedání RRTV se píše o této stanici jako o programu zaměřeném na teleshopping a reklamu.

Z ARCHIVU: Renata Pešková má v ústecké TVCZ 10% podíl. Většina patří Pavlu Hauerovi

Podle obchodního rejstříku je jednatelem kromě Renaty Peškové také Annamária Pónya, bydlištěm trvale na Slovensku. Nejzajímavější je ale společník s vkladem, společnost EsoTV Magyarország Korlátolt Felelősségű Társaság. Pod značkou Ezo TV se mohou diváci na našich komerčních stanicích setkávat s různými věšteckými pořady, esoterickou tematikou a podobně. Pešková však odmítá, že televize bude čistě věnována tomuto oboru. Chtěla bych se ohradit proti informacím, které se již objevily v médiích, tedy, že bychom byli čistě věšteckou televizí, brání se Pešková.

NAPSALI JSME: Šéfka bývalé Public TV připravuje novou stanici pro severní Čechy v DVB-T

Chceme se zaměřit na co nejširší diváckou skupinu. Řekněme, že primárně by šlo o diváky 35+, uvedla někdejší šéfka televize Public a dodala: Byla jsem oslovena investorem z Maďarska. Šlo o souhru náhod. Investor mi nastínil vizi a požádal mě, zdali by bylo možné dát projekt dohromady. Nabídla jsem tedy tuto variantu. Už dříve jsem vyřizovala koncepty pro televize Stil a Šlágr. Pešková bude v Česku fungovat jako „prodloužená ruka“ majitelů. Bude tu tedy zodpovídat za český segment. Televize bude částečně vznikat u nás a částečně v Maďarsku.

CIF20

NEPŘEHLÉDNĚTE: Televize Public definitivně skončila. Kolik komu dluží?

Chceme být interaktivním teleshoppingovým programem s prvky lifestylu, upřesňuje Pešková s tím, že by byla nerada, kdyby se stanice měla srovnávat se slovenskou TV8, která se věnuje primárně věštění. Opatrná je i v podobnosti s dnes již neexistující Top TV. Chceme nabídnout zdravou výživu, poradny, jít i do oblasti seznamování. Nebudeme se ale případně vyhýbat ani dětským interaktivním pořadům. Nechceme ale diváky lákat na konkrétní produkty, sdělila Pešková. Televize bude živená různými prostředky včetně interaktivity.