Hlavní navigace

Ezoterická Active TV chce přilákat diváky, nabídla věšteckou linku „zdarma“

14. 10. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Za Active TV stojí maďarský vlastník, který na řadě trhů provozuje věštecké linky Ezo TV. Ředitelkou kanálu je někdejší šéfka Public TV Renata Pešková, fakticky je však řízen právě z Maďarska.

Tematická stanice Active TV, která dává ve vysílání prostor věšteckých pořadům, interaktivním hrám a nově také teleshoppingu, přišla s nápadem, jak k obrazovkám přilákat více diváků. Ve vysílání se objevila telefonní linka, na kterou mají zájemci možnost zavolat „zdarma“ a dozvědět se tak svou budoucnost. Slovo zdarma je ale záměrně dáno do uvozovek, protože linka není tak úplně bezplatná, jak tvrdí grafika. Volající ale zaplatí mnohem méně, než kdyby volil linku začínající čísly 906. Cena je v tomto případě stejná jako místní hovor.

Cloud23

Diváci Active TV mohli volat na "bezplatnou" linku
Autor: repro foto Active TV

Diváci Active TV mohli volat na „bezplatnou“ linku

ČTĚTE TAKÉ: Active TV čeká odklon od původního zaměření, má se posunout k teleshoppingu

Věštec Damiel, který byl tentokrát ve vysílání, diváky několikrát upozorňoval na skutečnost, že volání na tuto linku je zvýhodněné, a že se nemusí obávat velkých poplatků za telefonní hovor. Linky v jiném formátu, než je místní volání, jsou zpoplatněny částkami v řádech desítek korun. V případě Active TV šlo o 70 nebo 90 Kč/minutu. Krok, který udělalo maďarské vedení stanice, je pravděpodobně snahou zbavit veřejnost dojmu, že se televizní věštci rovnají podvodníkům a chtějí za vyložení budoucnosti horentní částky. Active TV vysílá v multiplexu 3 a jako bezplatný kanál také na satelitu Astra 3B.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).