Hlavní navigace

Facebook a Yahoo spolu nejednají o alianci ve vyhledávání

Podle AllThingsD spolu Facebook a Yahoo nejednají ohledně vybudování aliance týkající se vyhledávání. Informace o případném jednání se přitom objevila v jiných médiích a byla by poměrně překvapivou. Yahoo má platné partnerství s Microsoftem, kterému prakticky vyklidili pole a pozice Yahoo postupně klesá na úkor stoupající pozice Bingu. Je navíc poměrně jisté, že partnerství s Microsoftem je dlouhodobé a bylo by velmi obtížně z něj vystoupit. A pokud by k tomu došlo, nemá Yahoo prakticky co…
Daniel Dočekal
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Podle AllThingsD spolu Facebook a Yahoo nejednají ohledně vybudování aliance týkající se vyhledávání. Informace o případném jednání se přitom objevila v jiných médiích a byla by poměrně překvapivou. Yahoo má platné partnerství s Microsoftem, kterému prakticky vyklidili pole a pozice Yahoo postupně klesá na úkor stoupající pozice Bingu. Je navíc poměrně jisté, že partnerství s Microsoftem je dlouhodobé a bylo by velmi obtížně z něj vystoupit. A pokud by k tomu došlo, nemá Yahoo prakticky co Facebooku nabídnout.

Původní informace přichází z britského The Sunday Telegraph (viz Yahoo! plots alliance with Facebook in new search deal) a zmiňuje urovnanou patentovou rozepři mezi Yahoo a Facebookem a jednání mezi Marissou Mayer (Yahoo) a Sheryl Sandberg (Facebook) ohledně užší spolupráce.