Hlavní navigace

Facebook chystá nové tlačítko pro špatné zprávy. „Nelíbí“ to nebude

Autor: Facebook
David Slížek

Po letech, kdy se uživatelé naučili lajkovat i ty věci, u kterých se nedá říct, že se jim „líbí“, jim Facebook nabídne alternativu.

Doba čtení: 1 minuta

Lajkovat na Facebooku smutné nebo špatné zprávy, například o úmrtích nebo přírodních katastrofách, odjakživa bylo tak trochu podivné. Debata o zavedení nějakého typu tlačítka „Nelíbí“ tak na Facebooku patří k tradičním evergreenům.

V nějaké podobě se jej teď ale uživatelé zřejmě dočkají. Šéf firmy Mark Zuckerberg na setkání s uživateli oznámil, že Facebook na novém tlačítku pracuje a brzy je začne testovat. Pokud ale čekáte jednoduchou obdobu „Líbí“, jen s opačným vyzněním (Nelíbí, Dislike), budete možná zklamaní.

Nechceme vyrobit prostě tlačítko Nelíbí, protože nechceme Facebook proměnit ve fórum, kde lidé dávají příspěvků pozitivní a negativní hlasy, upřesnil Zuckerberg. 

Lidé nevolají po možnosti dávat příspěvkům negativní hlasy. Ve skutečnosti chtějí vyjádřit soucit. Ne každý moment v životě je pozitivní. A pokud sdílíte něco smutného – ať už je to zpráva o aktuálním dění, jako je uprchlická krize, nebo zpráva o úmrtí někoho blízkého – nemusí být zrovna příjemné takový post lajkovat, dodal.

Facebook tak zřejmě přijde s možností, jak vyjádřit účast i bez toho, že by uživatelé příspěvky lajkovali.

Našli jste v článku chybu?