Hlavní navigace

Facebook dost zásadně změnil tabletovou aplikaci pro iOS

27. 7. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Isifa
Pokud jste byli zvyklí na ovládání nahoře, najdete ho nově dole. A změn je více, byť jde v zásadě o zjednodušení.

Aplikace Facebooku pro iOS v tabletové podobě se dočkala změn, z nichž některé nedávají moc smysl, ale hlavně si na ně budete hodně složitě zvykat. Zejména jde o zásadní změnu, kdy se ovládací prvky - přepnutí mezi newsfeedem, žádostmi o přátelství i upozorněními - umístěné původně nahoře, nově přesunuly do panelu dole. Je tam i přechod do Messengeru a napravo najdete přístup do původního menu, které se doposud chovalo jako sloupec vlevo. 

Notifikace (upozornění) se nově vždy zobrazí jako nová stránka, nikoliv tedy jako popup „okno“. Celkově se většina aktivit v nové aplikaci chová více tímto způsobem (paradoxně ne vyhledávání, kde zároveň opět chybí hledání v textech příspěvků).

CIF23

Celá aplikace je důsledně jednosloupcová, změnily se i způsoby zadávání komentářů a většina dalších funkcí. Vpravo nahoře najdete ještě druhé menu (přistup k záznamům o aktivitě, nastavení, nastavení soukromí a odhlášení). Jediné, co v zásadě zůstalo v původní podobě, je nastavování soukromí – je stále stejně nepřehledné.

Zajímavá změna potkala příspěvky s fotografií – není zobrazena pouze část, ale je vidět celá fotografie. Přidávání nových příspěvků nadále zůstává nahoře a stále stejně má tendenci se schovávat. 

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).