Hlavní navigace

Facebook, Google a další čelí v Indii žalobě kvůli nedostatečné cenzuře nevhodného obsahu

14. 3. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Facebook, Google a další provozovatelé internetových služeb čelí v Indii žalobě, kterou podal tamní novinář Vinay Rai. Nelíbilo se mu, že například na YouTube nebo sociálních sítích Facebook a Orkut, se objevil „nevhodný“ obsah, který se snažil vyvolat nepřítelství, nenávist a násilí ve společnosti. Stížnost se týká obsahu, který zobrazoval hinduistické, muslimské a křesťanské náboženské osobnosti posměšným nebo urážlivým způsobem. Vinay v žalobě kritizuje firmy za liknavý přístup při…

Facebook, Google a další provozovatelé internetových služeb čelí v Indii žalobě, kterou podal tamní novinář Vinay Rai. Nelíbilo se mu, že například na YouTube nebo sociálních sítích Facebook a Orkut, se objevil „nevhodný“ obsah, který se snažil vyvolat nepřítelství, nenávist a násilí ve společnosti. Stížnost se týká obsahu, který zobrazoval hinduistické, muslimské a křesťanské náboženské osobnosti posměšným nebo urážlivým způsobem. Vinay v žalobě kritizuje firmy za liknavý přístup při odstraňování takového obsahu.

Indické zákony sice provozovatelům internetových služeb nařizují, aby v případě upozornění na obsah, který například uráží náboženské skupiny, takový obsah do 36 hodin odstranili. Žalované firmy ale argumentují tím, že nemohou ovlivnit, jaký obsah uživatelé na jejich servery umístí a tudíž za něj podle indického práva nenesou odpovědnost.

Zdroj: The Wall Street Journal

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).