Hlavní navigace

Facebook jednal o levných datech pro posílání zpráv i s Telefónicou

26. 2. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Přímo s českými operátory Facebook o zlevnění datových přenosů pro psaní zpráv přese jeho Messenger nevyjednával. Na evropské úrovni se ale snažil dohodnout s Telefónicou.

Experiment, ve kterém 18 mobilních operátorů ve 14 zemích nabídne levnější (nebo úplně bezplatné) datové přenosy pro posílání zpráv přes Facebook, zřejmě do Česka v blízké době nedorazí. Čeští operátoři totiž od Facebooku žádnou podobnou nabídku nedostali.

„Pátrala jsem i u německých kolegů a zdá se, že žádná jednání na mezinárodní úrovni neproběhla. Lokálně také ne. Ale pokud by Facebook o jednání stál, rozhodně bychom se nebránili,“ napsala na dotaz Lupy mluvčí českého T-Mobilu Martina Kemrová.

A podle mluvčí Vodafonu Adély Konopkové firma Marka Zuckerberga nejednala ani její společností: „Pokud by nás Facebook oslovil s podobnou nabídkou spolupráce, která by byla oboustranně výhodná, určitě bychom ji zvážili,“ dodala Konopková.

UXD

Jediným českým operátorem, kterého se účast na akci – byť vzdáleně – dotkla, byla Telefónica O2. S Facebookem totiž na evropské úrovni vyjednávala její mateřská společnost – Telefónica, potvrdila Lupě mluvčí firmy Blanka Vokounová

Jaké podmínky Facebook operátorovi nabízel ale neprozradila: „Společnost Telefónica v tuto chvíli neplánuje se k této aktivitě připojit. Detaily navržené spolupráce jsou důvěrné,“ dodala jen.

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn