Hlavní navigace

Facebook koketuje s Nokií. Líbí se mu její mapy

5. 5. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Sociální síť dohodla spolupráci s finskou firmou ohledně posílení mobilních map. Facebook vidí jejich využití hlavně ve svých aplikacích Messenger a Instagram.

Kolem mapové služby HERE se motá poslední dobou hodně zájemců. Podle Techcrunche po mapách z Finska pokukuje Uber, Samsung, Alibaba, Yahoo nebo čínský Tencent. Je ale možné, že nakonec skončí ve stáji Marka Zuckerberga

Facebook už mapové podklady od Nokie používá a teď se chce zaměřit na další propojování. „Testujeme mapy v rámci celého Facebooku a mohu potvrdit i to, že jsme do testu zapojili i Androidové verze Instagramu a Messengeru,“ potvrdil Techcrunchi mluvčí FacebookuFirma dnes využívá mapy od Googlu nebo Applu. Záleží na operačním systému, na kterém jeho aplikace běží.

Konference WebTop100 2024 Digitální marketing

Pro Facebook jsou mapy HERE zajímavé hned z několika důvodů. Získá kontrolu nad tím, kde se uživatelé hlásí a může jim poskytovat cílenější služby a obsah. Zároveň tím posílí pozici své mobilní aplikace, která už mu generuje víc než polovinu příjmů z inzerce. A právě inzerenti to dokáží ocenit, protože díky tomu mohou cílit své reklamy na konkrétní místa. 

Kdo nakonec mapy od Nokie koupí, není úplně jasné. Nokia si svou službu cení minimálně na dvě miliardy dolarů. Prohloubení spolupráce s Facebookem ale do vyjednávání přináší zajímavou novou zápletku. 

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).